На міжурядовій нараді підбили підсумки реформи з оплати праці держслужбовців у I півріччі

На міжурядовій нараді підбили підсумки реформи з оплати праці держслужбовців у I півріччі

Укрінформ
Упродовж першого півріччя 2024 року середній показник фіксованої частини заробітної плати державних службовців зріс на 23%.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення законодавства з питань державного управління реформи оплати праці для держслужбовців.

«Чому питання оплати праці для держслужбовців нагальне? Ми встигаємо внести правки до бюджету, але не дуже встигаємо ухвалити законопроєкт № 8222 (проєкт закону про внесення змін до Закону "Про державну службу" щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад). І щоб Міністерство фінансів відобразило у бюджеті ту ситуацію, якої хочемо досягти наступного року, ми маємо проаналізувати ефективність застосування системи оплати праці у 2024 році. Визначити, чи спрацював цей класифікатор, де його треба поправити чи змінити», - сказав перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.

Він нагадав, що проведення реформи оплати праці на базі класифікації посад є міжнародним зобов'язанням України в рамках євроінтеграції.

Зі свого боку міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов зауважив, що сталість державної служби в Україні потребуватиме окремих програм Євросоюзу, про що йтиметься у процесі перемовин про вступ до ЄС.

Читайте також: Україна залучила від партнерів понад $93 мільярди бюджетної підтримки з лютого 2022 року

«Я переконаний, що вимоги до оплати праці мають бути однаковими для всіх державних службовців - бухгалтер у НАЗК не відрізняється від бухгалтера у міністерстві. Сподіваюся, що реформа оплати праці буде успішно фіналізована», - додав він.

Голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина представила звіт «Стан впровадження системи оплати праці на основі класифікації посад за підсумками першого півріччя 2024 року».

«Щодо структури оплати праці за перше півріччя 2024 року. За результатами моніторингу ми спостерігали позитивну тенденцію щодо зростання основної частини заробітної плати. Середній показник основної фіксованої частини зарплати становить 88%. І в 2023 році він становив лише 65%. Очевидно, що заробітна плата зросла», - сказала вона.

Алюшина також зауважила, що перевагами впровадження класифікації посад стали підвищення прозорості та справедливості у системі оплати праці, забезпечення стабільності та прогнозованості заробітку, підвищення конкурентоспроможності та заробітної плати на ринку праці.

Читайте також: Координаційна рада з реформ держуправління обговорила оплату праці держслужбовців на наступний рік

Очільниця НАДС зазначила, що класифікацію в Україні пройшли 146 333 посади. Вони розподіляються по 27 сім'ях. За її словами, найбільшою сім'єю є «забезпечення реалізації координації державної політики» - майже 32% від усіх посад держслужби, на другому місці - «адміністрування і надання публічних послуг», що становить 13,4%. Вона також поінформувала, що станом на сьогодні в Україні понад 158 тисяч державних службовців.

Зараз Нацагентство працює над унормуванням каталогу посад, додала Алюшина, вказавши на необхідність створити інформаційну систему «Класифікація посад держслужби», оскільки, за дослідженням, з результатами класифікації своїх посад були ознайомлені лише 69% респондентів.

Зі свого боку заступник міністра фінансів Роман Єрмоличєв зауважив, що на реформу оплати праці з бюджету «спрямувати 22 млрд грн додаткових коштів».

Як повідомляв Укрінформ, перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що Україна звертатиметься до партнерів задля збільшення фінансування підтримки держслужби.

Фото: Новини.LIVE

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-