У Кропивницькому розвивають проєкт із виробництва електроенергії з метану

У Кропивницькому розвивають проєкт із виробництва електроенергії з метану

Фото
Укрінформ
На сміттєзвалищі у Кропивницькому пробурять іще 14 свердловин для дегазації й подальшого виробництва електроенергії з метану на додачу до 65 наявних.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Кропивницькому розвивають проєкт із виробництва електрики з метану / Фото: Мирослава Липа. Укрінформ

На сміттєзвалищі вдосконалюють систему дегазації, яка була встановлена у 2019 році в результаті співпраці підприємства «Екостайл» з інвестором (ТОВ «ЛНК») та Кропивницькою міськрадою. Раніше для видобутку метану з тіла сміттєзвалища пробурили 65 свердловин. Наразі на сміттєзвалищі займаються бурінням ще 14 нових свердловин.

«Нові свердловини дозволять ще ефективніше видобувати метан з товщі сміттєзвалища, зменшуючи обʼєми викидів парникових газів та покращуючи якість повітря. Також це дасть змогу збільшити виробництво «зеленої» енергії», - розповів заступник генерального директора підприємства «Екостайл» Роман Іванюк.

Установка дозволяє перетворювати метан на електроенергію та запобігає виникненню пожеж на сміттєзвалищі. Окрім того, зменшення викидів метану сприяє зниженню ризику розвитку респіраторних захворювань, алергій та інших проблем зі здоровʼям.

У ТОВ «ЛНК» розповіли, що кропивницька когенераційна установка працює ефективно. Так, за останні вісім місяців установка із дегазації видобула 1,279 млн кубометрів метану, перетворивши його на 1,764 млн кВт-год. електроенергії. Цього вистачить, щоб забезпечити на рік електрикою 735 квартир. Окрім того, відбулося зменшення кількості викидів вуглекислого газу (СО2) в еквіваленті 7,722 тис. т.

Читайте також: «Зелена енергетика»: уряд впроваджує пілотні аукціони щодо розподілу квот

Як пояснили фахівці, додаткові 14 свердловин - це збільшення виробництва електроенергії з метану більш як на 20%.

Як повідомляв Укрінформ, Міндовкілля визначило більш як 200 перспективних проєктів з обробки різних видів відходів по всій території України. На реалізацію цих планів, за оцінками міністерства, потрібно близько €4 мільярдів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-