На Україну припадає 8% усього сільськогосподарського імпорту до ЄС

На Україну припадає 8% усього сільськогосподарського імпорту до ЄС

Таблиця
Укрінформ
Україна продовжує входити до трійки найбільш впливових експортерів сільськогосподарської продукції до країн ЄС, при цьому саме на Україну припадає 8% від загального сільськогосподарського імпорту Європейського Союзу.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в оприлюдненому 28 листопада черговому звіті Європейської комісії щодо торгівлі сільськогосподарською продукцією в ЄС станом на серпень 2024 року.

«Україна залишається третім джерелом (аграрного) імпорту в ЄС, з ємністю у 8,6 мільярда євро (8% від імпорту ЄС). Імпорт з України зріс на 619 мільйонів євро, у порівнянні з 2023 роком ( +8%), головним чином, через вищі показники імпорту рослинних олій та олійного насіння», - йдеться у повідомленні.

За даними зведеної таблиці, за абсолютним обсягом сільськогосподарського експорту до ЄС, у період з січня по серпень 2024 року, Україна поступається лише Бразилії і Великій Британії, та випереджає такі країни як США, Китай та Туреччина.

При цьому серед споживачів європейської аграрної продукції Україна, за обсягами імпортованих з ЄС товарів, з січня по серпень поточного року, посідає 14 позицію, з показником у 2 млрд 238 млн євро (таблиця 2). За цей час Україна імпортувала з ЄС сільськогосподарської продукції на 89 млн євро більше (+4%), у порівнянні з цим же періодом 2023 року.

Усього, за станом на серпень 2024 року, ЄС експортував сільськогосподарські товари на суму у 18,6 млрд євро, що на 10% менше, ніж у липні цього року, але на 1% більше, ніж у серпні 2023 року. У період з січня по серпень сумарний обсяг європейського експорту до третіх країн дорівнює 155,8 млрд євро, що на 2% перевищує минулорічні показники за цей же період.

Читайте також: Україна залишається надійним постачальником продовольства попри агресію РФ - Науседа

Аграрний імпорт до ЄС у серпні зменшився на 8%, у порівнянні із попереднім місяцем, з показником у 13,4 мільярда євро, який, в той же час, на 7% перевищує показники серпня 2023 року.

Сумарний обсяг імпорту до ЄС з третіх країн у період з січня по серпень 2024 року досяг 111 мільярдів євро, що на 3% більше, ніж у цей же період минулого року.

Як повідомлялося, Єврокомісія проводить регулярний моніторинг показників торгівлі сільськогосподарською продукцією в країнах ЄС, включаючи експортні та імпортні операції.

Європейський Союз з 6 червня 2024 року запровадив оновлені «автономні торговельні заходи» (АТЗ) для торгівлі з Україною, за якими ще на один рік була призупинена дія всіх мит і квот для українського експорту на європейський ринок. При цьому оновлені АТЗ містять запобіжні обмежувальні заходи для захисту європейського ринку. Ці додаткові захисні заходи можуть бути застосовані до таких товарів, як курячі яйця, курятина, цукор, овес, кукурудза, крупи і мед. Запобіжники автоматично застосовуються, якщо обсяг імпорту цих товарів досягає середнього щорічного обсягу імпорту з України до ЄС у період з 1 липня 2021 року по 31 грудня 2023 року.

Автономні торговельні заходи ЄС для України набули чинності 4 червня 2022 року для підтримки української економіки в умовах боротьби країни проти російської агресії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-