Коваль - про агросектор: Очікуємо на конструктивне партнерство під час Польського головування в ЄС

Коваль - про агросектор: Очікуємо на конструктивне партнерство під час Польського головування в ЄС

Ексклюзив
Укрінформ
Україна є не загрозою для Євросоюзу в аграрній сфері, а партнером, і Київ очікує від Польського головування в ЄС конструктивної співпраці в агросекторі.

Про це в інтервʼю Укрінформу сказав міністр з питань аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

«Ми очікуємо на конструктивне партнерство під час Польського головування в ЄС. Наш основний меседж: Україна – партнер, а не загроза, і говоримо про це на всіх рівнях»,- зазначив Коваль.

За його словами, сьогодні Євросоюз є не тільки потужним агроімпортером, а й експортером багатьох продуктів. Водночас українська продукція може додати Євросоюзу експортних можливостей.

«...Наша продукція, яка буде перероблена й інтегрована в європейську сім'ю, додасть Євросоюзу експортного потенціалу»,- підкреслив міністр.

Він зауважив, що у виробленій в Україні агропродукції є значна частка польських та європейських добрив, насіння, дизелю тощо.

«Тому ми чітко артикулюємо це при зустрічі з польськими колегами, що наша продукція має також польську складову», - зауважив Коваль.

Він підкреслив, що Україна може експортувати до ЄС чутливі групи товарів, наприклад, бобові культури, вершкове масло, на яке ціни у Європі значно зросли останнім часом, чи цукор.

Міністр також зауважив, що 55% українського експорту йде до Євросоюзу, а 45% – до інших країн. На його переконання, в експорті української продукції на ринки третіх країн є значний потенціал для співпраці з ЄС.

«Їхні технології, їхнє обладнання можуть переробляти продукцію в Україні, яка згодом піде на ринки Східної Азії, Африки, країн інших регіонів світу. У цьому контексті українська логістика досить вигідна. Наприклад, деякі продукти вигідніше відправляти з одеських портів, аніж з портів Європи. Тому ці можливості треба використовувати»,- підкреслив міністр.

Він наголосив, що Україна зараз повернулася до традиційних шляхів експорту. Зокрема, 88% агропродукції експортується в останні місяці через порти Одеси і Дунаю.

Читайте також: Польща повинна вирішити проблему з блокуванням кордону - міністр Коваль

«Тобто в нас зараз немає тиску на прикордоння, на сухопутні переходи з країнами ЄС у питаннях експорту продукції», - констатував Коваль.

Міністр також поінформував, що за графіком відкриття переговорного розділу по агросектору між Україною і ЄС заплановано на вересень 2025 року, а в лютому наступного року мають розпочатися переговори щодо ветеринарії.

Як повідомлялося, польська влада робить усе можливе, щоб домовитися з місцевими аграріями, аби вони знову не заблокували польсько-український кордон.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-