В Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій
Про це повідомив у Телеграмі віцепрем’єр-міністр з інновацій, освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, передає Укрінформ.
Наголошується, що стратегія WinWin — це комплексне бачення та конкретні кроки для зміцнення інноваційної екосистеми в Україні, ефективного регулювання та відкриття нових ринків. Вона пропонує бачення, як створити сприятливі умови для бізнесу, стартапів, науковців, інвесторів і міжнародних партнерів у сфері інновацій, які є критично важливими для захисту суверенітету, економічного розвитку, відбудови й підтримки процесу трансформації України.
Реалізація стратегії дасть змогу Україні зробити економічний стрибок завдяки створенню інноваційних продуктів, товарів і послуг. При цьому Україна повинна стати регіональним лідером і драйвером інновацій у Європейському Союзі, використовуючи експортний потенціал своїх технологічних продуктів.
Крім того, із досягненням цілей документу країна отримає потужну цифрову економіку, яка гарантуватиме сталий розвиток підприємництву, працюючі оцифровані державні та соціальні сервіси, що забезпечуватимуть доступ до високого рівня життя та мінімальний ризик проявів корупції на будь-якому рівні.
Завдяки реалізації стратегії до 2030 року Україна матиме шанс піднятися з 79-го місця у глобальному індексі людського капіталу, яке вона посідала у 2023 році, на 55-те.
Стратегія підготовлена з урахуванням попереднього досвіду планування інноваційної діяльності, а також наявного законодавчого регулювання зазначеної сфери і передбачає поетапне досягнення стратегічних цілей. Так, протягом першого етапу у 2025-2027 роках планується зосередитися на створенні сприятливих умов для розвитку інноваційної діяльності: вдосконаленні законодавчої бази, підтримці наукових досліджень і розробок, розвитку інфраструктури для стартапів та сприянні трансферу технологій.
Як наголошують автори документу, він розроблений з урахуванням обмеженості матеріальних ресурсів, тому пропонує зосередити зусилля на підтримці та розвитку загальної інноваційної інфраструктури та екосистеми, оптимізації інструментів підтримки інновацій, а також наданні особливої підтримки пріоритетним галузям, де суспільна користь буде найбільшою, а економічний ефект найвідчутнішим.
Ключові напрями Стратегії WINWIN 2030:
- Відкриття ринків для новітніх технологій та інноваційних продуктів;
- Розбудова і підтримка сучасної інноваційної інфраструктури;
- Спрощення регуляцій у сфері інновацій;
- Забезпечення доступу до фінансування для стартапів і бізнесу;
- Розвиток людського капіталу, навчання й перекваліфікація;
- Захист прав інтелектуальної власності;
- Підтримка наукомістких та інклюзивних інновацій;
- Ефективний менеджмент державних установ у сфері інноваційної діяльності:
- Створення центрів досконалості (WinWin CoE) для кожної з ключових галузей;
- Зміцнення міжнародної співпраці для доступу до нових ринків і трансферу технологій.
Міністерство освіти та науки зазначає, що до пріоритетних галузей належать DefenseTech, MedTech, AI, EdTech, Agritech, GovTech, GreenTech, напівпровідникові технології, імерсивні технології, космічні технології, безпілотні технології та автономні системи, безпечний кіберпростір, Borderless Fluid Economy.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів ухвалив постанову про оновлену Національну транспортну стратегію на період до 2030 року, а також затвердив операційний план її реалізації на 2025-2027 роки.