Якого «економіста» затримала СБУ в Молдові: дайджест пропаганди за 8 жовтня 2024
- Кремлівський «начхім» добазікався до санкцій
- Євросоюз відповідає на «гібридні атаки» Кремля
- На Дмитра Чистіліна чекає «чистилище»
- Бурунді показала місце Росії в Африці
Кремлівський «начхім» добазікався до санкцій
Начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ) ЗС РФ генерал Ігор Кирилов вже тривалий час є головним поширювачем різноманітних «біолабораторних» фейків про Україну і Захід. Робить він це регулярно – під час брифінгів. У серпні, наприклад, він розповідав, що Заходу нібито «потрібні біоматеріали росіян».
А вже цього місяця Кирилов заявив, що «у червні понад 40 співробітників спецслужб України пройшли навчання й отримали дві партії засобів аналітичного контролю для документування «доказів» після нібито російської провокації. Київ може задіяти ОЗХЗ у своїх інтересах».
Крім того, Чистілін був помічником колишнього радника Путіна — Сергія Глазьєва, який вважався одним із головних «модераторів» окупації Криму, Донецької та Луганської областей та розробником «Стратегії інформаційної війни», яка виправдовувала повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
До цього року включно Чистілін готував для Кремля «аналітичні матеріали», в яких підтримував збройну агресію РФ та «інтеграцію» до її складу ТОТ України. Він також є автором книг з красномовними назвами як-от «Белорусский выбор», «Номер 7593. Куда идет Украина».
Його лекції про «гарячі битви інформаційних війн, пропаганду та перспективи України» можна послухати на подкастах.
Втім, свою «гарячу інформаційну битву» Чистілін програв. Тепер його чекає «чистилище» України. А можливо ще Молдови та Румунії, «регіональною безпекою» яких так опікувався цей російський «вчений-економіст».
Бурунді показало місце Росії в Африці
І наостанок новини спорту. Президент Федерації футболу Бурунді Олександр Муенге повідомив, що збірній його країни було б цікаво провести товариський матч із національною командою Росії. Але є нюанс – «це залежатиме від умов, які можуть бути запропоновані Російським футбольним союзом».
НАСПРАВДІ, у перекладі з бурундійської футбольно-економічної мови це звучить приблизно так: «Ми готові грати, якщо нас влаштує сума, яку заплатить РФ».
Тобто одна з найбідніших держав світу вирішила поправити своє фінансове становище за допомогою РФ, просто скориставшись тим, що російський футбол перебуває в міжнародній ізоляції.
По факту це остаточне скочування футбольної збірної Росії на дно. До того ж у буквальному сенсі: збірна Бурунді в рейтингу ФІФА посідає 136 місце, проте відносно росіян все одно почувається в сильній позиції. І на те є причини.
У жовтні всі збірні, до яких зверталася Росія, послідовно відмовилися грати з нею. Пакистан (197 місце в рейтингу) скасував усі домовленості попри те, що РФ брала на себе всі витрати. Також від матчів відмовилися Танзанія (110 місце) і Таджикистан (103 місце). Росія змогла попередньо домовитись лише з Туркменістаном (142 місце).
Подібна поведінка Бурунді цілком нормальна й навіть типова. Так само поводиться з Росією Китай у питанні газу, Індія – у питанні нафти, а також інші «партнери Росії по БРІКС» (жоден з лідерів країн-членів організації так і не привітав Путіна із 72-річчям).
Саме таким є реальне становище Росії у світі. Бурунді не просто принизила російський футбол, але показала, яке насправді місце займає Росія в «нашій Африці». Та й не лише в ній.
Матеріал підготовлено Головною редакцією «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки» для сайту Укрінформу