Роспроп поширив фейк про заборону в Україні деяких жіночих імен
Російські ЗМІ та телеграм-канали поширюють відео невідомої дівчини з ТікТоку, яка розповідає, що у Верховній Раді нібито був ухвалений закон, який з 1 січня «зобов’язує» усіх громадянок в Україні з іменем Тетяна змінити своє ім’я на Горпина. Буцімто, якщо цього не зробити, передбачається покарання у вигляді штрафу і «навіть ув’язнення». Інформація почала активно поширюватися у китайському застосунку TikTok та вже викликала обурення деяких жінок на цій же платформі.
Це фейк. Дівчина з відео не підкріплює свої слова фактами, не вказує ані посилань на «законопроєкт», ані дати його «ухвалення» чи інших подробиць, а лише розповідає, що вона «десь чула» цю інформацію. Зауважимо, що такого законопроєкту Верховна Рада не розглядала, бо його просто не існує.
Судячи з ТікТоку авторки фейку, вона проживає у Німеччині.
На перший погляд, це черговий абсурдний вкид пропагандистів РФ. Такі фейки спрямовані на розпалювання ворожнечі у суспільстві, пов'язаної з мовним питанням та дерусифікацією назв населених пунктів в Україні. У такий спосіб росіяни прагнуть делегітимізувати даний процес, що є важливим для РФ.
Подібні вкиди – це старий радянський метод дискредитації української мови та культури і в очах українців. У СРСР нав’язувався образ «хохла» як
неосвіченого сільського мешканця, який має примітивну культуру та розмовляє «смішною» мовою. Для витіснення шляхом приниження всього українського спеціально були вигадані анекдоти, персонажі у фільмах та навіть слова.
Зазначимо, що ім’я Горпина не має нічого спільного з іменем Тетяна. Горпина – це українська форма римського імені Агрипина, тоді як ім’я Тетяна має давньогрецьке походження.
Раніше Укрінформ спростував фейк роспропу про те, що американські журналісти «насміхаються» із втрат української армії.
Андрій Оленін