Роспроп поширив фейк про припинення допомоги Україні після перемоги Трампа

Роспроп поширив фейк про припинення допомоги Україні після перемоги Трампа

Укрінформ
Пропагандисти підробили відео від імені американської телекомпанії CNN

Після перемоги кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа на президентських виборах у США, російська пропаганда вдалася до маніпуляцій на тлі цього результату. Зокрема, зранку 7 листопада в z-телеграм-каналах з’явилося відео, яке нібито було опубліковане в Instagram Stories американської телекомпанії CNN. На ролику, буцімто знятому на площі Таймс-Сквер у Нью-Йорку, демонструється білборд із надписом «Вітаємо Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США та вітаємо мільйони американських громадян з тим фактом, що мільярди їхніх доларів тепер не будуть витрачені на допомогу Україні».

Це фейк. По-перше, таке відео не публікувалося на офіційному Instagram-акаунті CNN в Stories. По-друге, на факт підробки пропагандистів вказує відсутність оформлення «сторіз» в стилі телеканалу. Усі автентичні Stories від CNN мають один формат та містять посилання на офіційний сайт цього ЗМІ, де користувачі можуть ознайомитися з матеріалами.

Проаналізувавши відео пропагандистів, нам також вдалося з’ясувати, де саме знаходиться рекламний щит із нібито надписом про Україну. Це білборд над магазином сувенірів Grand Slam. За допомогою онлайн-камери на будівлі навпроти магазину, ми перевірили, що на даному рекламному щиті не транслюється відео, яке поширили росіяни.  

Реклама магазину Grand Slam також відрізняється від тієї, що є на фейковому відео. Цікаво, що її одразу транслюють на верхньому і  нижньому екранах, а не тільки на нижньому, як у підробленому відео пропагандистів.

Крім цього, на відеофейку можна побачити білборд з надписом «Рак не є зіркою моєї історії», на якому зображено засновницю та генерального директора медіакомпанії MaleRoom Мінді Каплан. Вона в колаборації з медіакомпанією OUTFRONT Media і некомерційною організацією Imerman Angels з 1 жовтня запустили ініціативу «Мільйон мамографій» до Всесвітнього місяця боротьби з раком молочної залози.

Білборди на підтримку цієї ініціативи дійсно були на Таймс-Сквер ще з початку жовтня. Однак наразі їх немає на вищезазначеній локації. Отже, пропагандисти сфабрикували старе відео, додавши до нього кадри з антиукраїнським контекстом.

Подібні фейки спрямовані на дискредитацію України в очах іноземних громадян та на просування російського наративу про те, що американці нібито втомилися від війни в Україні і більше не бажають допомагати нашій державі. Цьому, мовляв, сприятимуть результати виборів президента США, на яких переміг кандидат від республіканців Дональд Трамп і який може вдатися до припинення допомоги Україні.

Раніше Укрінформ спростував відеофейки, які роспроп поширював від імені Інституту вивчення війни (ISW) та «Репортерів без кордонів».

Дмитро Бадрак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-