Роспроп вигадав фейк, що понад 80% українців дивилися «пряму лінію» з Путіним

Роспроп вигадав фейк, що понад 80% українців дивилися «пряму лінію» з Путіним

Укрінформ
Пропагандисти підробили відео від імені інформагентства Reuters із «соціологічним дослідженням» та обкладинку журналу The Nation 

Кремлівські ЗМІ, z-телеграм-канали та боти у соцмережі Х поширюють відео з логотипом британського інформаційного агентства Reuters. У ролику зазначається, що, нібито за даними Oxford Internet Institute, 83% українців дивилися «пряму лінію» з російським диктатором Володимиром Путіним, яка проходила 19 грудня.   

Це фейк. Такої новини та відеоролику немає ані на офіційному сайті Reuters та його соцмережах, ані на Oxford Internet Institute.  

Останнє на даний час дослідження, яке було опубліковане Oxford Internet Institute – це «Погляд назад на "рік виборів 2024" з цифрової точки зору». Матеріал вийшов 18 грудня, за день до виступу Путіна.

Зазначимо, що фейковий ролик був змонтований за допомогою відеоредактора з різних кадрів з пресконференції Путіна, яку транслювали центральні російські ЗМІ.

Окрім цього, російський агітпроп за допомогою телеграм-каналів, ботів та ЗМІ поширює нібито обкладинку американського журналу The Nation. На ній в карикатурному стилі зображений Президент України Володимир Зеленський на тлі російського диктатора. Картинка супроводжується підписом «Нерівна дуель. Володимир Зеленський не зміг перемогти, всі знову говорять лише про Путіна. Як і сам Зеленський».

Це фейк. Такої обкладинки немає ані на офіційному сайті The Nation, ані в його соцмережах.

На фейковій обкладинці зазначено, що журнал з цією карикатурою нібито має вийти у січні 2025 року. Проте справжній січневий примірник, який анонсувало видання The Nation, має зовсім іншу титульну сторінку. На ній зображено карту США із заголовком «Червоний код» про американські вибори.

РФ щороку поширює фейки про те, що українці дивляться «прямі лінії» або інші подібні пресконференції за участю Путіна. Торік Укрінформ спростував фейк про донос працівника «Запоріжсталі» на колегу, який нібито дивився чергове «послання Путіна» російським Федеральним зборам.

Подібні фейки спрямовані на «звеличення» образу Путіна не тільки в очах російського суспільства, а й у світі, зокрема в Україні. Цим наративом пропагандисти також хочуть переконати, що українці нібито довіряють російському диктатору більше, аніж своїй владі, і не підтримують її. Проте це лише мрії Кремля.

Раніше Укрінформ спростував фейк про відкриття у Києві гірськолижного курорту під час війни.

Андрій Оленін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-