На Дніпропетровщині - спалах вірусного гепатиту А
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.
"На Дніпропетровщині зафіксовано спалах вірусного гепатиту А в одному із сіл Кам'янського району. Захворіла родина — батьки та дитина. Дорослих вже виписали з лікарні, дитина залишається під наглядом медиків", - йдеться у повідомленні.
За даними обласного Центру контролю та профілактики хвороб, зараження, ймовірно, відбулось контактно-побутовим шляхом та через порушення правил особистої гігієни.
Наразі фахівці Дніпропетровського центру контролю і профілактики хвороб проводять епідрозслідування осередку спалаху: вірусологічні, бактеріологічні та санітарно-хімічні дослідження питної води. Інших випадків зараження серед населення не зафіксовано.
В МОЗ нагадали, що гепатит А - вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.
Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів. Серед найпоширеніших симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.
Для профілактики інфікування вірусного гепатиту А існує безпечна та ефективна вакцина. Вакцини від гепатиту А, які зареєстровані в Україні та продаються на фармринку, дозволені до використання дітям віком від одного року. Курс щеплень складається з двох доз з інтервалом у 6 місяців. Особливо важливо отримати щеплення проти гепатиту А дорослим, які працюють у закладах громадського харчування та підприємствах харчової промисловості, водоочисних та каналізаційних спорудах.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні у 2023 році фіксується зростання захворюваності на кір, за вісім місяців 2023 року в Україні на кір захворіло учетверо більше людей, ніж за весь минулий рік - 43 випадки захворювання на кір (із них 21 – це діти до 17 років), проти 6 за аналогічний період минулого року.
У липні 2023 року МОЗ оголосило кампанію "наздоганяючої вакцинації" проти кору, в межах якої пропущені щеплення мають отримати 260 тис. дітей. Станом на кінець вересня пропущені щеплення отримали 117 276 дітей.