ВООЗ схвалила другу вакцину проти малярії для дітей
Про це з посиланням на ВООЗ інформує Центр громадського здоров'я МОЗ України, передає Укрінформ.
"Вакцина R21 є другою вакциною проти малярії, рекомендованою ВООЗ після вакцини RTS, S/AS01. Обидві вакцини довели свою безпечність та ефективність у профілактиці малярії серед дітей. При широкому застосуванні очікується, що це позитивно вплине на здоров'я населення", - йдеться у повідомленні.
Малярія - захворювання, що передається комарами, особливо тяжким тягарем лягає на дітей в Африканському регіоні, де щороку від цієї хвороби вмирають майже півмільйона дітей.
У ВООЗ зазначають, що попит на вакцини проти малярії безпрецедентний, однак доступної RTS,S не вистачає. Очікується, що додавання R21 до списку рекомендованих ВООЗ вакцин проти малярії призведе до забезпечення достатніх запасів вакцини для всіх дітей, які живуть у районах, де малярія є ризиком для охорони громадського здоров'я.
У ВООЗ заявляють, що ефективність двох вакцин "дуже схожа", й немає жодних доказів того, що одна краща за іншу.
Особливості вакцини R21 проти малярії: Вакцина R21 на 75% ефективна для запобігання захворюванню у регіонах, де малярія сезонна. У ВООЗ стверджують, що ця висока ефективність аналогічна до ефективності, продемонстрованої при сезонному введенні RTS,S.
Очікується, що вплив вакцини R21 на охорону громадського здоров'я буде високим.
При ціні 2-4 долари США за дозу економічна ефективність вакцини R21 буде порівнянна з іншими рекомендованими заходами проти малярії, одній людини потрібно чотири дози.
На сьогодні немає доказів того, що одна вакцина - R21 чи RTS,S - працює краще за іншу. Вибір вакцини для використання в країні має ґрунтуватися на основі її наявності та доступності.
Клінічні випробування показали, що вакцина R21 є безпечною. Як і у випадку з іншими новими вакцинами, моніторинг безпечності триватиме.
Малярія залишається основною причиною дитячих хвороб і смертей у країнах Африки. Щорічно понад 260 000 африканських дітей у віці до п'яти років помирають від малярії.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні у 2023 році фіксується зростання захворюваності на кір, за вісім місяців 2023 року в Україні на кір захворіло учетверо більше людей, ніж за весь минулий рік - 43 випадки (із них 21 – це діти до 17 років), проти 6 за аналогічний період минулого року.
У липні 2023 року МОЗ оголосило кампанію "наздоганяючої вакцинації" проти кору, в межах якої пропущені щеплення мають отримати 260 тис. дітей. Сформовано 312 мобільних бригад, що вакцинують дітей в організованих колективах та у віддалених від пунктів щеплень територіях. Щоб записатись на вакцинацію до мобільної бригади або запросити її до громади чи організованого колективу, потрібно звернутися до Центру контролю та профілактики хвороб в області проживання чи за місцем тимчасового перебування.