В Україні «помолодшали» інфаркти й інсульти - МОЗ
Як передає кореспондентка Укрінформу, про це заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, під час виступу на Всеукраїнському з’їзді серцево-судинних хірургів у Києві.
“На нещодавній нараді з поширеності серцево-судинних хвороб фахівці наголошували: інсульти та інфаркти в Україні “молодшають”. Нам слід визначити три найважливіші пріоритети у наданні медичної допомоги пацієнтам із серцево-судинними хворобами - доступність, якість та безоплатність”, - наголосив Ляшко.
Він підкреслив, що два роки пандемії COVID-19 та вже 600 днів російсько-української війни вкрай негативно позначилися на показниках раннього виявлення та скринінгах тяжких хвороб.
“Профілактика відійшла на другий план. Прогнозуємо, що це призведе до того, що складні хвороби виявлятимуться на задавнених стадіях, коли вже є потреба довготривалого та дороговартісного лікування”, - зауважив Ляшко.
19-20 жовтня 2023 року у Києві проходить XXVIII Всеукраїнський з'їзд серцево-судинних хірургів. Це щорічний науково-практичний захід, що об`єднує професійну спільноту кардіохірургів України та закордонних колег. Цьогоріч захід присвячено 40-річчю заснування Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України.
Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, понад 400 тисяч українців помирають щороку від захворювань серцево-судинної системи.
За інформацією Національної служби здоров’я України, в умовах війни, постійного стресу й напруження ризики розвитку серцево-судинних захворювань вищі, ніж будь-коли. Програма медичних гарантій, яку адмініструє Національна служба здоров’я України, повністю покриває вартість профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Зокрема, всі необхідні лабораторні та інструментальні обстеження, препарати за програмою «Доступні ліки», які можна отримати безоплатно або з частковою доплатою.