Аналіз крові може виявити, які органи прискорили старіння
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на спеціалізоване видання Medpage Today.
“Приблизно кожна п’ята здорова людина у віці 50 років і старше мала орган, який старів прискореними темпами, що може збільшити смертність і свідчити про органоспецифічне захворювання - це показало дослідження майже 5700 осіб”, - повідомляє видання з посиланням на результати дослідження.
Дослідники зі Стенфордського університету в Каліфорнії довели, що відповідно до аналізу крові на білки, що походять із певних органів, 18,4% людей віком 50 років і старше мали прискорене старіння одного органу, а у 1,7% – кількох органів.
“Коли біологічний вік органу був набагато більшим, ніж хронологічний вік людини, існував 20-50% вищий ризик смертності та органоспецифічних захворювань”, - повідомили дослідники.
Наприклад, люди з прискореним старінням серця мали на 250% підвищений ризик серцевої недостатності, тоді як прискорене старіння мозку та судин передбачало прогресування хвороби Альцгеймера. Прискорене старіння нирок було пов’язане з діабетом, ожирінням, гіперхолестеринемією та гіпертонією, а прискорене старіння в м’язах було пов’язане з порушенням ходи.
Зауважується, що серцевий напад і хвороба Альцгеймера, серед інших захворювань, були пов’язані з прискореним старінням «практично всіх органів», тоді як інші були пов’язані лише зі старінням одного органу або органів однієї системи органів.
Як повідомляв Укрінформ, влітку експерти консультативної комісії Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) підтвердили, що препарати від хвороби Альцгеймера Leqembi компаній Eisai і Biogen ефективні для лікування для хворих на ранній стадії недуги.