В Україні цьогоріч запустять кабінет пацієнта, де можна буде укласти декларацію з лікарем

В Україні цьогоріч запустять кабінет пацієнта, де можна буде укласти декларацію з лікарем

Укрінформ
У 2024 році МОЗ планує реалізувати 142 проєкти з цифровізації сфери охорони здоровʼя, зокрема, планується запустити кабінет пацієнта, в якому можна буде укласти декларацію із сімейним лікарем.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоровʼя Марія Карчевич на зустрічі з журналістами, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми хочемо запустити на державному рівні кабінет пацієнт, із залученням медичних інформаційних систем, «Дії». І перший етап у кабінеті пацієнта - це буде функціональність і можливість укладення декларації з сімейним лікарем», - сказала Карчевич.

За її словами, загалом цього року МОЗ планує втілити або започаткувати 142 проєкти. Зокрема, планується впровадити першу частину системи «єКров», яка створюється для налагодження системи у сфері донорства крові та безпеки, якості крові та її компонентів.

Також запроваджуватиметься система управління запасами лікарських засобів та медичних виробів е-Stock, розпочато роботу над системою е-МСЕК, яка працюватиме в межах реформування системи медико-соціальних експертних комісій.

Читайте також: Торік за програмою медгарантій надавачам послуг виплатили понад 132 мільярди

Окрім цього, планується запуск електронної системи для безперевного професійного розвитку лікарів та розподілу в інтернатуру, розвиток блоку стаціонарної системи меддопомоги Електронної системи охорони здоров'я, реабілітаційного функціоналу.

За словами Карчевич, також протягом року мають зʼявитися нові види медичних висновків, як-от для всиновлення дитини або для отримання посвідчення водія.

Триватиме робота над технічною можливістю для проведення щеплень в аптеках фармацевтичними працівниками. Буде продовжено роботу над створенням системи верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням та впровадженням міжнародного формату, який використовується для реєстрації ліків в Україні, - eCTD.

Окрім цього, розпочнеться робота над електронними рішеннями для лікарських препаратів на основі канабісу, модернізація систем реєстру лікарських засобів та медвиробів.

Триватиме й розвиток телемедицини. За словами заступниці міністра, в Україні реалізується 8 гуманітарних проєктів у сфері телемедицини на суму понад 4 млн доларів. Вони передбачають консультування при вибухово-вогнепальних пораненнях, опікових травмах, дистанційне спостереження за вагітними тощо, телеметрію, консультування і телерадіологію.

Читайте також: МОЗ про «Доступні ліки»: пріоритет на 2024 рік - збільшення доступності

Серед пріоритетів представниця МОЗ назвала також розвиток цифрових компетентностей, набуття нових навичок медичними працівниками, євроінтеграційні проєкти, розробку інформаційної платформи даних, яка відображатиме показники та індикатори різних систем реєстрів у сфері охорони здоровʼя.

За даними МОЗ, у системі еHealth діє 7 інформаційно-комунікаційних систем, 153 реєстри у сфері охорони здоровʼя, містяться дані про понад 35 млн пацієнтів, 19 тис. медичних закладів та аптек, 430 тис медичних та аптечних працівників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-