На Рівненщині зросла захворюваність на кашлюк - 139 випадків за рік
Про це у Телеграмі повідомляє Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, передає Укрінформ.
«Впродовж 2023 року на Рівненщині було зареєстровано 139 випадків захворювання на кашлюк (у 2022 році - 1 випадок). Показник захворюваності склав 12,1 вип. на 100 тис. населення і є одним з найвищих в державі», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що серед захворілих 134 дітей (96,4%). Найбільш вразливою віковою групою є діти від 1 до 4 років. Серед захворілих 79% не щеплені або не мають чергового щеплення проти кашлюку.
Як наголошується, запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації. Відповідно до національного календаря щеплення, для профілактики кашлюку необхідно зробити у віці 2, 4, 6 та у 18 місяців. Повністю вакцинована дитина повинна отримати чотири щеплення.
В центрі контролю та профілактики інформують, що за 2023 рік в області вакцинацію проти кашлюку отримали перші три щеплення 78,4% дітей. Ревакцинацію у 18 місяців отримали 82%.
Підкреслюється, що кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.
Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку, рідше виникають конвульсії та ураження головного мозку (енцефалопатія).
Симптоми, зазвичай, з'являються через 7-10 днів після інфікування.
Як повідомляв Укрінформ, на Рівненщині у 2023 році відмічається ріст захворюваності на кашлюк, зареєстровано летальний випадок від кашлюку в 4-місячної дитини в Дубенському районі.
Фото ілюстративне