Більшість українців підтримують антитютюнові заходи
Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, які презентував координатор проєктів Київського міжнародного інституту соціології Олександр Щербатюк, передає кореспондент Укрінформу.
За словами Щербатюка, згідно з результатами дослідження, абсолютна більшість респондентів підтримують заборону реклами брендів електронних пристроїв для куріння та електронних сигарет (79%) та заборону видимого розміщення пачок тютюнових виробів у місцях торгівлі (77%). Дві третини респондентів підтримують заборону ароматизованих тютюнових виробів (67%) і підвищення податків для зменшення цінової доступності для дітей (65%). Запровадження стандартизованої упаковки підтримують 61% респондентів.
Дослідники відзначають поширеність вживання тютюнової продукції серед наймолодшої групи населення.
«Опитування показало, що найбільше помічає рекламу тютюну та нікотину саме молоде населення – 73% молоді віком 18 - 29 років. Далі цей показник знижується з кожною віковою групою і падає до 19% серед респондентів у віці 70 років і старше», – сказав Щербатюк.
За його словами, це підтверджує, що реклама тютюнових та нікотинових виробів спрямована на наймолодшу вікову групу.
Зазначалося, що демонстрація тютюнових та нікотинових виробів у місцях торгівлі є основним каналом реклами цієї продукції – 32% опитаних зазначили, що помічають її. На другому місці банерна реклама в інтернеті (23%) та персональні сторінки у соціальних медіа (20%). Рекламу на вулиці бачили 14% респондентів.
Найчастіше респонденти спостерігали рекламу традиційних сигарет та сигарет для нагрівання (35%), 31% наражалися на рекламу пристроїв для нагрівання тютюну, 24% – електронних сигарет і ще 10% – нікотинових снюсів.
Опитування було проведено у грудні 2023 року в межах регулярного «Омнібусу» громадською організацією «Життя» разом з дослідниками Київського міжнародного інституту соціології. Було опитано доросле населення віком від 18 років. У дослідженні взяли участь 2009 осіб.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні тютюнокуріння щороку забирає у середньому 130 тисяч життів.
Фото: Shutterstock