У Кличка почалися системні чистки корупціонерів у столиці
За останні півтора місяці це вже як мінімум третій випадок вдалої взаємодії київської влади та правоохоронців у сфері боротьби з корупцією, повідомили Укрінформу в прес-службі КМДА.
При цьому в Генпрокуратурі зазначають, що антикорупційні заходи проходять за активної підтримки мера Києва Віталія Кличка. Таким чином можна говорити, що в столиці почалася системна «зачистка» корупціонерів.
«Зачистка» почалася в різних департаментах КМДА і торкнулася також Київради.
Так, ще 24 липня стало відомо про затримання хабарника, який одержував неправомірну вигоду за «кришування» нелегальних МАФів. Підозрюваний — заступник начальника комунального підприємства «Київська спадщина» — був спійманий на гарячому працівниками управління Департаменту захисту економіки в місті Києві спільно з Прокуратурою Автономної Республіки Крим та з управлінням з питань запобігання та виявлення корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради.
Як повідомлялося, він отримав від представника приватного підприємця неправомірну вигоду в сумі 30 тис. гривень, а також зажадав сплати зазначеної суми щомісяця за розміщення та не перешкоджання діяльності шести тимчасових споруд торгівельного призначення на території Солом'янського району столиці. Причому, вже тоді у КМДА пообіцяли, що не мають наміру зупинятися, і продовжать «чистку рядів» від хабарників і корупціонерів, визнавши, що серед представників влади міста на різних рівнях ще залишилися люди, ласі до неправомірної вигоди.
Наступний епізод боротьби влади Києва з корупцією стався менш ніж через місяць — 18 серпня. В цей день оперативниками Управління захисту економіки в місті Києві, Департаменту захисту Національної економіки поліції України та слідчими Прокуратури АРК, за сприяння Управління з питань запобігання та виявлення корупції апарату КМДА був затриманий під час отримання хабара голови конкурсної комісії з відбору кандидатів на заміщення вакантних посад керівників навчальних закладів міста Києва. Причому, затриманий виявився помічником одного з народних депутатів і членом Громадської ради при КМДА.
Як повідомили в правоохоронних органах, за 90 тис. гривень неправомірної вигоди він пообіцяв вчителю ліцею сприяти у призначенні на посаду директора загальноосвітнього навчального закладу.
Про те, що в Києві розпочалася системна боротьба з корупцією, стало зрозуміло 5 вересня, коли влада оголосила про чергові викриття нечистих на руку чиновників. Зокрема, був затриманий начальник Управління адміністративного та господарського забезпечення Київради Ігор Сабадаха, який вимагав від представника товариства з обмеженою відповідальністю хабар в сумі 24 тис. гривень в якості застави та квартальної оплати (7 тис. гривень щомісяця).
Другий затриманий — посередник — завідувач господарством підконтрольного комунального підприємства «Госпкомобслуговування» передав останню частину хабара в розмірі 7 тис. гривень. Хабарі чиновники вимагали за надання в оренду приміщень виробничо-складської бази КП «Госпкомобслуговування» в Голосіївському районі Києва і за підписання договору зберігання майна. Причому, офіційна вартість зазначених послуг становила 1 тис. гривень на місяць і виплачувалася окремо. У КМДА також зазначили, що в схемі брав участь ще один посередник.
Операція проводилася Управлінням з питань запобігання та виявлення корупції КМДА спільно з Управлінням захисту економіки КМДА і Нацполицією під процесуальним керівництвом столичної прокуратури.
Слід зазначити, що правоохоронці по достоїнству оцінили нарощування київською владою темпів боротьби з корупцією. Зокрема, вже 5 вересня про це у своєму Facebook написав генеральний прокурор України Юрій Луценко.
«Серед затриманих — двоє посадових осіб КМДА: завідувач господарством КП «Госпкомобслуговування» та начальник Управління адміністративного та господарського забезпечення Київради. Вони затримані в рамках спільних з мером Києва дій з протидії корупції», — підкреслив Луценко.