До сторіччя визвольних змагань 1917–21: у Києві пройде виставка

До сторіччя визвольних змагань 1917–21: у Києві пройде виставка

Укрінформ
У день сторіччя проголошення Українською Центральною Радою Четвертого універсалу – 22 січня, відкриється виставка "Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917–1921 рр.)".

Про це повідомляють у Департаменті культури КМДА. 

"Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917–1921 рр.)" – міжнародний виставковий проект, присвячений драматичному і доленосному періоду української історії, що призвів до створення модерної держави на українських етнічних теренах.

Увесь творчий задум (структура, експозиційна композиція та художні прийоми) підпорядкований головному концепту: сучасний вектор історичного розвитку української нації сформувався та був спрямований у широку перспективу розбудови соборної, суверенної, модерної, демократичної та європейської України ще сто років тому – під час Української революції 1917–1921 років", - зазначається в повідомленні.

Виставка об’єднує чотири тематичні блоки:

І. Відродження Нації.

ІІ. Розбудова Держави.

ІІІ. Змагання за Україну.

IV. Боротьба за міжнародне визнання.

Експозиція виставки побудована на оригінальних експонатах, наданих 29 провідними музеями, бібліотеками, архівами та шанувальниками старовини чотирьох країн світу: України, Польщі, США і Швейцарії. Більшість артефактів вводиться у науковий обіг уперше, вони не були відомі не лише широкому загалу, але й вузькому колу фахівців.

Серед представлених раритетів, що за 100 років експонуються вперше, – Універсал Директорії про затвердження злуки УНР та ЗУНР в єдину соборну державу 22 січня 1919 року із фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України), прапор 1-го пішого Запорізького полку імені гетьмана Петра Дорошенка з Музею Війська Польського у Варшаві, меморіальні речі Симона Петлюри та Володимира Винниченка з Української Вільної Академії Наук у Нью-Йорку, копії документів про вступ України до Ліги Націй з Архіву офісу ООН у Женеві, державні печатки тієї доби – печатка УЦР, Велика печатка УНР – з колекції Музею історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих.

Читайте також: Як Київ святкуватиме День Соборності. План заходів

Знаковим та глибоко символічним актом, який увічнює і виставку, і відзначення сторіччя Української революції (1917–1921 рр.), є спецпогашення Укрпоштою художнього блоку марок "Державні печатки України" із зображеннями експонатів, представлених на виставці, та портретами провідників українського руху періоду національно-визвольних змагань початку ХХ ст. – головою УЦР Михайлом Грушевським, керівником першого українського уряду – Володимиром Винниченком, гетьманом України Павлом Скоропадським, головою Директорії УНР Симоном Петлюрою.

Більш детальну інформацію про виставку можна отримати на сайті Музею історії міста Києва.

Виставка розпочне роботу об 11:00 22 січня і триватиме до 18 березня за адресою: вул. Б. Хмельницького, 7, Музейно-виставковий центр "Музей історії Києва".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-