Прокуратура Києва у понеділок візьметься за незаконну каплицю УПЦ МП
Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.
“За результатами робочої зустрічі керівництва Прокуратури міста Києва з представниками Музею історії України у понеділок будуть сформовані позовні вимоги з приводу захисту інтересів територіальної громади та міста Києва від незаконної забудови біля фундаменту Десятинної церкви”, - написала вона.
Окрім того, додала вона, прокуратура міста Києва в апеляції відстоюватиме послідовну позицію та проситиме пом’якшення запобіжного заходу двом киянам, які підозрюються у підпалі незаконно побудованої будівлі Десятинного монастиря УПЦ МП.
“У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко зустрівся із народними депутатами, які висловили готовність виступити поручителями підозрюваних”, - додала Сарган.
Як повідомлялося, близько двох сотень активістів проводять у суботу акцію біля незаконно побудованої споруди-каплиці УПЦ МП біля фундаменту Десятинної церкви на території Національного музею історії України.
Акція спрямована на підтримку арештованих раніше двох архітекторів Олександра Горбаня і Олексія Шемотюка, яких звинувачують у спробі підпалу самовільно збудованої каплиці.
Учасники акції також заявлять, що виступають проти існування незаконно побудованої споруди-каплиці біля фундаменту Десятинної церкви. Активісти вигукують гасла “Архітекторів на волю”, “Росія геть з України”, “Геть московського попа”, “Геть ФСБ", а також тримають плакати на кшталт “РПЦ=ФСБ. Валіть додому”.
Раніше, 31 січня 2017 року, петиція "Вирішити питання знесення незаконної споруди-каплиці УПЦ МП - Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці на території Національного музею історії України" зібрала понад 10 тисяч голосів та має бути розглянута столичною владою впродовж 90 днів.
Як зазначалося у тексті петиції, територія, на якій незаконно побудована каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення та містить культурні шари Києва, є пам'яткою історії національного та місцевого значень. Автори наголошували, що ця територія належить громаді Києва і "була передана в постійне користування НМІУ (Національному музею історії України - ред.) для висвітлення минувшини України та збереження цих пам'яток без зміни цільового призначення".