Перетворювати річкову воду на питну стає дедалі дорожче - Київводоканал
Про це розповів перший заступник директора з експлуатації водопровідного господарства ПРаТ "АК "Київводоканал" Володимир Костюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Із середини 2017 року до середини 2018 року через високу забрудненість води у Дніпрі та Десні ми використовуємо удвічі більше коагулянтів, щоб зняти розчинні сполуки. Збільшили і дози хлору, тому що погіршився бактеріальний стан річок", - сказав Костюк.
За його словами, на Деснянській водопровідній станції щодоби використовується майже 2 тонни хлору, а на Дніпровській, яка обробляє менше води, - 0,8 тонни.
Він уточнив, що Київ споживає майже 650 тис. кубометрів води за добу. Через збільшення кількості реагентів та їх здорожчання, за словами посадовця, зросла і собівартість води.
"Збільшення забрудненості води у річках циклічне, її спричиняють багато природних чинників: температура, грунтові води, сніговий покрив, болотистість місцевості. Найбільш забрудненим Дніпро був у 2005 та 2013 роках", - розповів Костюк.
Київводоканал контролює якість води Дніпра щоденно за 27 показниками, щомісячно - за 52 показниками і щорічно - за 90 показниками. Однак фахівці кажуть, що з року в рік перетворювати річкову воду на питну стає важче і дорожче.