Kyiv Smart City: у столиці тестують камери, що ідентифікують правопорушників
Про це повідомили у Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.
"Унікальний модуль дозволяє шукати правопорушників не лише завдяки спеціалізованим камерам розпізнавання обличчя. Модуль фіксує зображення з будь-якої камери, що встановлена в рамках мережі та порівнює їх із базою правопорушників, що була створена правоохоронними органами. Якщо система виявляє подібність, оператор одразу отримує тривожний сигнал. Таким чином, система прискорює розшук злочинців та правопорушників", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що зараз камери розташовані у місцях великого скупчення людей: у дошкільних навчальних закладах, школах, метрополітені, вокзалах, лікарнях тощо.
Як наголосив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрій Назаров, одночасно система може обробляти 450 потоків, 1100 облич на секунду.
«Унікальність аналітичного модуля у тому, що він здатен аналізувати потоки з різних типів камер, не тільки з тих, які оснащені функціями розпізнавання обличь. Минулого року розпочато встановлення камер у київському метрополітені. Усього буде встановлено 198 камер на входах-виходах 52 станцій метро. Модуль розроблений із метою полегшення роботи силовиків і швидкого пошуку зловмисників. Минулого року поліція повідомляла, що у Києві протягом року за допомогою камер спостереження розкрили понад 2,5 тисячі злочинів», – сказав Назаров.
Як повідомляється, нині близько 6 тисяч камер працює у Києві у рамках загальноміської системи відеоспостереження. Проект «Безпечне місто» створений задля посилення безпеки киян, контролю роботи комунальних служб, а також для управління трафіком у місті. Надалі до системи під’єднають пожежну, рятувальну, медичну, дорожню й інші комунальні та державні служби.
У пілотному режимі було встановлено понад 200 оглядових камер із новим аналітичним модулем розпізнавання облич.