Мешканці «будинків Войцеховського» мають сплатити борги за електроенергію – КМДА
Про це під час брифінгу повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.
За словами Пантелеєва, для вирішення проблем у будинках Войцеховського міська влада неодноразово проводила спільні наради з ініціативними групами. Однак досі не вдалося дійти до вирішення проблеми.
Пантелеєв нагадав, що з 1 січня в Україні почав працювати ринок електричної енергії.
“Є нові вимоги і всі ми вимушені їх виконувати. По цьому будинку, будинках Харківського шосе, 19 люди, на жаль, не оцінили ризики і важливість цього питання, і вже після січня ми зафіксували ситуацію, коли утворилася заборгованість за спожиту електроенергію перед постачальником, який був у них до 1 січня — це ДТЕК Київські електромережі. Вже за той час, за січень і частину лютого, утворилася заборгованість перед новим постачальником, а новий постачальник для тих, хто не зміг укласти договори з підприємствами, які пропонують такі послуги на ринку — це державна компанія “Укрінтеренерго” - постачальник «останньої надії». Перед цим постачальником також утворився борг більше 2 млн грн. Утворилася ситуація, коли фактично будинок прямує на відключення через певний час, мова йде про дні, про тижні”, - сказав Пантелеєв.
Він зазначив, що проблема полягає у тому, що для будинків на Харківському шосе, 19 не виконані умови для постійної схеми електропостачання.
“Ми не знаємо, коли точно (можливе відключення - ред.), це залежить від постачальника, від державної компанії. І ця державна компанія компанія має право за законом постачати лише 90 днів. Потім вони не зможуть постачати електроенергію і об'єкт, будинкова громада має укласти угоду з іншим постачальником на ринку. А для того, щоб укласти з тих пропозицій, які є на ринку, необхідна попередня оплата, тому ринок працює так, ми дали оплату, постачальник закупив на енергоринку цю електроенергію і потім продає споживачу", - пояснив столичний чиновник.
Він також констатував, що наразі існує слабка проінформованість людей, і це є відповідальність голів ОСББ.
"Мешканцям необхідно якомога швидше визначитися, що дійсно є проблема, самоорганізуватися навколо її вирішення, дати оцінку роботі голів ОСББ з точки зору інформування, і якомога швидше вжити всіх заходів, необхідних для того, щоб розрахуватися за спожиту електроенергію і не допустити відключення електроенергії в будинках", - наголосив Пантелеєв.
Як повідомляв Укрінформ, 31 жовтня 2018 року мешканці житлового комплексу "Мега сіті" на Харківському шосе, 19-а вийшли на протест проти відключення електроенергії. Мітингувальники заблокували рух транспорту по Харківському шосе.
У КМДА тоді повідомляли, що в будинках 19 та 19-а на Харківському шосе, зведених підприємствами Войцеховського, не виконані технічні умови, зокрема щодо належної електропотужності для будинку. Ці об’єкти отримують електроенергію за тимчасовими договорами.