Спека у Києві «закрила» п'ять пляжів – де не можна купатися
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба КМДА.
«Погіршення якості води спричинено спекою, яка трималася у Києві останніми днями. Наразі фахівці проводять додаткові дослідження води», - йдеться у повідомленні.
Зокрема, інформацію про статус пляжів можна відстежувати за прапорами, які розміщені на кожному муніципальному пляжі столиці (зелений – купання без обмежень, жовтий – купатися не рекомендовано, червоний – не купатися), а також на новому офіційному сайті «Плесо».
Як повідомлялося, у столиці літнього сезону 2021 року підготовлено та відкрито 14 пляжів.
Так, у Дніпровському районі для киян працюють 9 пляжів: «Молодіжний», «Венеція», «Передмістна Слобідка», «Золотий», «Дитячий», «Райдуга», «Тельбін», «Центральний», «Веселка»; в Оболонському районі 2 пляжі – «Вербний», «Пуща-Водиця»; у Деснянському районі 2 пляжі – «Чорторий», «Троєщина»; у Голосіївському районі – пляж «Галерна».
Загалом на пляжах столиці облаштували 26 рятувальних постів. Оперативні чергові та рятувальні підрозділи перебувають на постійному чергуванні та готові до реагування. Безпосередньо на рятувальних постах у межах пляжів чергують близько 150 лайфгардів «Пляжного Патруля». Лайфгарди здійснюють постійне спостереження за водою, а також спільно із поліцією стежать за громадським порядком та безпекою.
Міжнародну екологічну відзнаку «Блакитний прапор» цього року отримали дев’ять міських пляжів: «Дитячий», «Золотий», «Пуща-Водиця», «Веселка», «Венеція», «Молодіжний», «Галерна», «Чорторий» і «Троєщина». Відзнака дається раз на рік. Пляжі, які отримали «Блакитний прапор», вносяться в лист міжнародної туристичної організації як рекомендовані для відвідування та відповідають 33 критеріям.