У Києві відкрили виставку «Віднови контроль», присвячену медіаграмотності
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, виставка відкрилася біля будівлі Київської міської державної адміністрації та присвячена захисту персональних даних, кібербезпеці та медіаграмотності.
"Виставка, яка відкрилася сьогодні - присвячена медіаграмотності, критичному мисленню, боротьбі з фейками. Тема медіаграмотності в цілому є надзвичайно важливою для країни і визначена як один із ключових пріоритетів для Міністерства культури та інформаційної політики, в рамках проєкту з медіаграмотності "Фільтр", - поінформував заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко.
Він нагадав, що напередодні МКІП презентувало дитячу книжку з медіаграмотності «Ніта. Ховайтесь, фейки світу».
Відкриття інтерактивної виставки "Віднови контроль" у Києві / Фото: Павло Багмут. Укрінформ"Ми працюємо з різними форматами. Це і дитяча книга з медіаграмотності, презентована на цьому тижні, це і телевізійні сюжети, конкурс "Репортер", презентація методичок, це веб-сайт, де зібрана величезна колекція навчальних матеріалів різних продуктів, як українських так і іноземних на тему медіаграмотності. Тому виставка - один із додаткових компонентів", - підкреслив Шевченко.
За словами організаторів, основна мета виставки - допомогти відновити контроль над своїми даними. Організатори хочуть показати, чому так важливо в сучасних умовах розвивати критичне мислення та медіаграмотність, а також позбавити упереджень щодо цифрової безпеки.
"Місія виставки "Віднови контроль" - щоб відвідувачі відновили контроль над своїм цифровим життям. Власне у нас три секції - про медіаграмотність, кібербезпеку та персональні дані. У нас 11 експонатів, які створили українські художники та експерти в сфері цифрової свободи. Це і постери, інтерактиви, тут можна створити свій "хайповий" заголовок, дізнатися про різні поняття медіаграмотності. Також подивитися на себе в дзеркалі, яке не розпізнає ваше обличчя, послухати "голос здорового глузду" - це різні експерти у сфері медіаграмотності, які дають короткі інтерв'ю про те, що таке журналістські стандарти, що таке глибинні фейки, як захистити себе в кіберпросторі. Наприклад, як захистити в кіберпросторі своїх дітей", - розповів співзасновник українського науково-популярного медіа «Куншт» Кирило Безкоровайний.
За його словами, в середньому приблизно три години на добу кожна людина витрачає часу в телефоні, тому дуже важливо розуміти як захистити себе в кіберсередовищі.
"Тобто загалом наша мета, щоб всі користувачі соціальних мереж, телефонів відновили контроль над своїм життям. Подумали про гарний пароль - довгий, про подвійну аутентифікацію, про те, кому вони віддають свої персональні дані і як це можна обмежити", - наголосив він.
Виставка доступна для всіх з вільним доступом, відбуватиметься просто неба і містить інтерактивні експонати. Вони відтворюють твори українських художників та експертів митців, які працюють із технологіями штучного інтелекту, доповненої реальності, розпізнавання обличчя та інших цифрових інструментів. Серед них - карта хакерських атак, кладовище фейсбук-акаунтів, фотозони й аудіодоріжки з медіаграмотності.
Виставка триватиме з 9 по 24 грудня 2021 року.
Як повідомлялося, в Україні 25-29 жовтня пройшов Всесвітній тиждень медіа- та інформаційної грамотності.