Бустерну дозу COVID-вакцини отримали вже 10 тисяч киян

Бустерну дозу COVID-вакцини отримали вже 10 тисяч киян

Укрінформ
Бустерну дозу вакцини кияни можуть зробити у будь-якому пункті, де щеплюють проти COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, повідомляє пресслужба КМДА

"На сьогодні такою можливістю скористалося близько 10 тисяч мешканців столиці", - повідомила вона.

Гінзбург нагадала, що наказом Міністерства охорони здоров’я рекомендовано вводити бустерну дозу вакцин людям старшим 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 6 місяців тому. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Читайте також: Бустерну дозу COVID-вакцини отримали понад 56 тисяч українців

«Фактично, введення бустерної дози поновлює силу впливу вакцин від COVID-19, ефективність яких, згідно з останніми світовими даними, з плином часу поступово знижується. До того ж, бустерна доза має стати додатковим захистом, враховуючи появу все нових мутованих штамів, на кшталт Омікрона», – розповіла директорка Департаменту.

Дослідження вказують на те, що найкращі результати демонструють бустерні дози мРНК-вакцинами після щеплення двома дозами вакцин інших типів. Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Гінзбург вкотре наголосила, що вакцинація, хоч і не на 100% запобігає захворюванню, але в багато разів знижує ризики тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.

Читайте також: У столиці за добу - майже тисяча випадків коронавірусу, 11 хворих померли

«Візьміть до уваги, що у зв’язку зі святами і масовими заходами, поверненням людей із відпусток, у тому числі закордонних, захворюваність прогнозовано зростає. Тому сьогодні надважливим є те, щоб якомога більше невакцинованих українців, особливо з груп ризику, отримали базовий захист, який дають дві дози антиковідних вакцин. Особливо це необхідно для літніх людей та людей із супутніми хворобами. А бустерна доза – додатковий захист, додатковий шанс якомога менше хвилюватися за своє здоров’я та здоров’я близьких. Вважаю, що кожен вже вакцинований має розглянути можливість скористатися цим шансом, обираючи для себе здорове повноцінне життя», – підсумувала Гінзбург.

Читайте також: Бустерна доза вакцини: що треба знати

Як повідомляв Укрінформ, за розрахунками МОЗ, найближчим часом бустерну дозу від коронавіурусної хвороби отримають до 400 тисяч осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-