Павільйон «Куражу» на ВДНГ зносять через аварійний стан – архітектор Президентського університету
Про це заявив архітектор Президентського університету Віталій Молочко під час пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Реконструкція передбачає демонтаж елементів. У такій ситуації ці елементи, які демонтуються, в аварійному стані», – зазначив він.
Молочко пояснив, що замовник, який є структурою Міністерства освіти і науки, надав технічний звіт обстеження 19-го павільйону, де вказувалося, що металеві конструкційні елементи в аварійному стані, а бетонна частина «технологічно неправильно збудована, були технологічно неправильно зроблені монолітні роботи».
Крім того, архітектор розповів, що командою, яка працює над створенням університету, було вирішено, що павільйон № 19 неможливо інтегрувати у створення нової будівлі навчального закладу.
Також він запевнив, що цей павільйон не є частиною комплексу ВДНГ, а є «фоновою» забудовою. «Ця будівля не належить до комплексної забудови ВДНГ, це фонова забудови ВДНГ. Вона не є в архітектурному ансамблі», – сказав Молочко.
Разом з тим заступниця голови Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України Анна Кирій наголосила, що проєкт будівництва університету й плани демонтажу 19-го павільйону ВДНГ не проходили громадського обговорення.
Також, за її словами, не проводився і відкритий міжнародний архітектурний конкурс.
«Це модернізм, люди полюбили цей павільйон, ансамбль ВДНГ є цілісною пам'яткою архітектури, там немає фонової і нефонової забудови, там є міська культура, відбуваються класні процеси», – наголосила Кирій.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у травні цього року під час форуму «Україна 30. Освіта і наука» підписав указ про створення Президентського університету майбутнього. Заклад має стати інноваційним освітнім простором для підготовки фахівців з новітніх технологій.
16 червня Кабінет Міністрів схвалив концепцію реалізації проєкту «Президентський університет».
Проєкт має започаткувати зразкову модель інноваційного освітньо-наукового хабу шляхом створення сучасного закладу завдяки концентрації найкращих матеріальних і людських ресурсів країни. Згідно з концепцією, університет здійснюватиме підготовку за рівнями: бакалавр, магістр, MBA, MBI, доктор філософії.
Університет планують побудувати до вересня 2023 року.
Раніше засновниця «Куражу» Олена Гудкова повідомила у Фейсбуці, що пропонувала адміністрації ОП та ВДНГ зберігти будівлю павільйону, облаштувавши там бібліотеку, лекторій або атріум для нового університету. За її словами, про знесення їй не повідомили, і вона про це дізналася «випадково".
Благодійний фестиваль «Кураж» (раніше відомий як «Кураж-базар») проводився на ВДНГ з 2018 року. До його програми входили музичні виступи, майстер-класи, лекції, перфоманси і базар-барахолка. Останній «Кураж» відбувся 16-17 жовтня 2021 року, тоді організатори заявили про безстрокові канікули через виселення з павільйону.