У Києві встановили 46 датчиків моніторингу якості повітря

У Києві встановили 46 датчиків моніторингу якості повітря

Укрінформ
У Києві продовжують удосконалювати міську систему моніторингу якості повітря.

Як передає Укрінформ, про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва (CDTO) Петро Оленич у Фейсбуці.

«У всіх районах Києва змонтовано 46 датчиків моніторингу якості повітря. Це суттєвий крок до розширення існуючої системи контролю за станом повітря у столиці», – написав Оленич.

Відео дня

Начальник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний повідомив, що йдеться про так звані індикативні датчики, які доповнять уже встановлені референтні. Такий підхід уперше застосовано в Україні.

«Ми продовжуємо рухатися до повної прозорості в питаннях екології столиці. Вже сьогодні у киян є можливість у режимі реального часу слідкувати за якістю повітря завдяки автоматичній системі моніторингу на основі п’яти стаціонарних постів європейського зразка. 46 додаткових компактних датчиків дозволять отримати більш повну картину стану повітря у Києві», – зазначив Возний.

Читайте також: «Зелена країна»: на Черкащині висадили майже 12 тисяч саджанців дуба

На відміну від датчиків громадського контролю, встановлені містом індикативні датчики аналізують повітря за більшою кількістю показників, є сертифікованими, більш точними та інформативними.

За словами директора Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олега Половинка, система опирається на міську бездротову мережу LoRaWAN для передачі даних. Щоб вона працювала, у кожному районі Києва було встановлено 295 базових станцій.

«На першому етапі налаштовуємо систему, збираємо та аналізуємо інформацію. У цьому році плануємо інтегрувати інформацію про стан повітря у додатку «Київ Цифровий», – інформував Половинко.

Як повідомлялося, до застосунку “Київ Цифровий” за рік приєдналися понад 1,3 мільйона користувачів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: