У Києві презентували документальну виставку про справи Майдану
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Українці вийшли на Майдан, аби зберегти нашу свободу, нашу незалежність, аби забезпечити наше майбутнє. Коли ми говоримо про перемогу Майдану, про демократичні цінності, про наш європейський вибір, ми говоримо про те, що народ має контролювати владу. І дуже показовим, чи переміг Майдан, чи ні, є розслідування і покарання винних у загибелі Героїв Небесної Сотні... Ця виставка саме про це. Наскільки насправді ми перемогли, наскільки наше життя дозволяє говорити нам про справедливість. Чи насправді судді виконують свої функції, чи насправді слідчі зробили все необхідне, аби покарати винних", - сказав під час презентації директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції гідності Ігор Пошивайло.
Він зазначив, що виставка дуже лаконічна, гарно структурована, і водночас порушує глобальні питання. За його словами, вона пояснює, які саме судові провадження стоять за узагальненим терміном "справи Майдану", надає статистику щодо них, розповідає про результати та проблеми проваджень.
Виставку проводять вже вдруге, в лютому 2021 року її вже презентували на цьому ж місці.
Проєкт підготовлено Національним музеєм Революції гідності спільно з Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках (Департамент у "справах Майдану") при Офісі генерального прокурора.
Як повідомлялося, у Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні пройшла акція «Ангели пам'яті», на якій люди вшанували пам'ять загиблих за Україну під час Революції гідності, зокрема, і символічними паперовими білими ангелами.
За даними прокуратури, загалом під час Революції Гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули в лютому 2014 року. Загиблих учасників акцій протесту називають Небесною Сотнею.
Фото: maidanmuseum.org