У Києві пропонують одну з вулиць назвати на честь борщу

У Києві пропонують одну з вулиць назвати на честь борщу

Укрінформ
У Києві громадськість у рамках великого перейменування пропонує одну зі столичних вулиць назвати на честь борщу з метою захисту національної страви від намагань росії привласнити українську страву.

Про це повідомляє пресслужба Київради, передає Укрінформ.

«У Києві варто мати вулицю, яка б віддала належне невід’ємному елементу української культури та частині нашої національної спадщини. Борщ вже давно вийшов за межі «просто страви» – це символ української гостинності, предмет гордості та тяглості наших традицій. Нині під час війни борщ не лише єднає та зігріває українців в Україні та за кордоном, а й допомагає збирати кошти на підтримку нашої країни», – зазначив ініціатор перейменування вулиці, шеф-кухар Євген Клопотенко.

За його словами, вулиця Борщова може пролягати в історичній місцевості Борщагівка, оскільки ця територія етимологічно пов’язана з борщем. Одні з перших згадок про борщ датуються ще 1584 роком у подорожніх записах німецького торговця Мартина Грюневеґа, а саме в цій історичній місцевості Києва. Для перейменування громадські активісти обрали вулицю імені російського філософа часів російської імперії Петра Чаадаєва, яка якраз розташована на Борщагівці.

Київська міська рада запустила процес дерусифікації у столиці та спростила процедуру перейменування міських об’єктів, пов’язаних з росією та її союзниками.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, міська влада підтримує громадські ініціативи, які пов’язані з процесом дерусифікації міських об’єктів та сприяє їх реалізації у столиці.

«У час повномасштабного російського вторгнення, яке спричинило геноцид українського народу, ми мусимо позбутись всіх топонімів, які пов’язані з радянськими, російськими та білоруськими діячами та подіями. Кожен з нас має усвідомити, що ми не «братські народи» – Україна має свою історію, своїх героїв та свої прадавні традиції. Також необхідно захистити нематеріальну культурну спадщину України від протиправних посягань країни-агресора. Ми цінуємо нашу ідентичність та у воєнний час продовжуємо боротьбу за нашу незалежну державу з багатовіковою історією. Борщ є культурною спадщиною українського народу, тому росія немає історичного права на нього», – наголосив Бондаренко.

Читайте також: У Києві планують демонтувати 60 пам'ятних знаків, які пов'язані з росією

Як повідомлялося, Київська міська рада збирає пропозиції щодо перейменування міських об’єктів (вулиць, провулків, алей, проспектів, шосе, станцій метрополітену), які мають назви, пов'язані з росією та білоруссю. Пропозиції щодо перейменування приймаються до 1 травня поточного року на електронну адресу: name@kmr.gov.ua.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-