У Кличка розповіли про підготовку столиці до зими
Про це в ефірі українських телеканалів заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає кореспондент Укрінформу.
«Щодо газу, то його поки що відносно достатньо, і газ дозакуповуватиметься. Наші основні постачальники тепла уклали відповідні договори з НАК «Нафтогаз» і намагатимуться розраховуватися максимально за спожитий газ. Технічна підготовка ведеться, завершені випробування мереж, наразі усуваються пошкодження, які ще залишилися», - уточнив посадовець.
При цьому Пантелеєв заявив, що в Києві всі ТЕЦ, котельні тощо уже в роботі, і столична влада наразі акцентує на якихось окремих моментах.
«Наприклад, це електрообладнання, яке може працювати або, вірогідно, що буде працювати з підвищеним навантаженням цього опалювального сезону. Ми перевіряємо трансформаторні підстанції, розподільчі підстанції. Також дуже велика увага приділяється тому, що відбувається саме у житлових будинках, з мережами, з щитовими. Тому підготовка йде повним ходом», - зазначив він.
Говорячи про будинки, заступник голови КМДА, серед іншого, поінформував, що наразі близько тисячі будинків пройшли термомодернізацію у Києві - або повну, або часткову. За його словами, наразі ці будинки споживають тепла набагато менше, ніж інші - на 30, 50, а то й на 70 відсотків.
При цьому Пантелеєв зазначив, що Києву наразі допомагають міжнародні партнери, у тому числі, навіть трубами для теплопостачання. Зокрема від однієї з данських компаній столична влада наразі очікує трубу, яку ще встигне встановити до початку опалювального сезону.
«Зрозуміло, що система зношена. І цього сезону, у зв’язку з тим, що фінансування, скажімо так, в умовах воєнного стану обмежене, ми не мали змоги зробити великі обсяги робіт. А наразі у нас є допомога від міжнародних партнерів, і ми її використовуємо максимально ефективно», - поінформував він.
Також під час підготовки столиці до зими планують дозакуповувати мобільні котельні на випадок позаштатних ситуацій.
«Будемо ще дозакуповувати мобільні котельні на випадок позаштатних ситуацій, які можуть бути. І я думаю, що опалювальний сезон у столиці пройде стабільно. А якщо і будуть якісь виклики - ми зможемо на них оперативно відреагувати», - поінформував посадовець.
Відповідаючи на питання, Пантелеєв уточнив, що не буде наразі називати конкретні цифри щодо того, скільки Києву потрібно таких мобільних котелень, оскільки ця інформація є конфіденційною.
«Єдине, що можу сказати, це те, що такі котельні насамперед працюватимуть на лікарняні заклади, пологові будинки і на інші споруди, які будуть пріоритетними у плані теплопостачання», - сказав він.
За словами чиновника, ті місця, які планують обігрівати за допомогою цих котелень, будуть завчасно відповідним чином обладнані.
«Тобто, ця котельня під’їжджає, приєднується до трубопроводів тієї чи іншої будівлі і починає працювати і обігрівати», - зазначив Пантелеєв.
При цьому чиновник уточнив, що, зокрема, раніше, коли загрози повномасштабної війни з рф не було, то про ці мобільні котельні навіть мова не йшла.
«Ми розуміємо, які котельні це мають бути. Я думаю, що достатньо швидко ми зможемо їх отримати і обладнати для підключення», - поінформував він.
Відповідаючи на питання щодо обігріву шкіл у Києві взимку, Пантелеєв зазначив, що у столиці школи і садочки обладнані автоматичною системою регулювання споживання тепла, у тому числі навіть з дистанційним регулюванням.
«Тобто, ми можемо дуже бути гнучкими у плані теплопостачання таких об’єктів. І це нам кожну зиму дає велику економію. А що стосується додаткових канікул – ми рішення ці прийматимемо по ходу опалювального сезону, залежно від обставин, у яких перебуватимемо. Загалом ми готові до цього», - зазначив заступник голови КМДА.
Як повідомляв Укрінформ, Пантелеєв заявив, що у столиці перевіряють електрообладнання до опалювального сезону.