У Києві представили меморіал «Носії пам’яті. Загиблі журналісти — 2022»
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Меморіал, створений у цифровому форматі, презентували у Києві 23 листопада. У ньому представлено історії 21 працівника медіа. Матеріали мають художньо-публіцистичний характер, висвітлений в жанрі некролога з елементами портретного опису. Усі дані взято з відкритих джерел.
У Києві представили меморіал "Носії пам’яті. Загиблі журналісти — 2022" / Фото: Геннадій Мінченко, УкрінформНа заході був присутній постійний заступник посла Федеративної Республіки Німеччина Бертрам фон Молькте.
“Правда під час війни може бути лише тоді, коли є вільна і відповідальна преса. Журналісти на війні їдуть до таких місць, куди ми, дипломати, не можемо, а інколи і не хочемо потрапити. Вони є нашими очима та вухами. Завдяки роботі українських журналістів правда про війну долітає і до віддалених куточків Німеччини. Для мене сьогодні дуже важливо бути тут разом з вами, щоб згадати про цих людей, їхні здобутки та їхню працю. Про їхню жагу розповісти, що було насправді, і про їхню мужність зробити це”, - сказав дипломат.
На стендах — розповіді про журналістів, що стали жертвами збройного наступу рф, обстрілу, фізичного знущання. У візуальну концепцію покладено гаджет. Тож глядач немов передивляється носій пам’яті загиблого журналіста.
Проєкт втілила Академія української преси (АУП) за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за свободу, МЗС ФРН та Civil Society Cooperation у партнерстві з Національною спілкою журналістів України.
Також на заході говорили про професію журналіста на війні, ризики та безпеку. Пам’ять загиблих колег вшанували хвилиною мовчання.
Раніше в НСЖУ повідомляли, що внаслідок збройної агресії рф проти України загинуло щонайменше 43 українських медійники.