Історик пропонує перейменувати Маріїнський парк і відновити церкву на місці пам'ятника Ватутіну
Таку ідею він висловив під час круглого столу в Укрінформі.
"Я подам доповідну записку про відтворення разом із ПЦУ церкви Олександра Невського, яка стояла на місці пам'ятника Ватутіну. Саме там відспівували й поховали малого гетьманича Павла Скоропадського. Тож можна назвати відновлену церкву на честь апостола Павла, перевезти останки та перепоховати родину Скоропадських. Водночас перейменувати Маріїнський парк у Гетьманський", - сказав історик.
За його словами, є вірогідність, що радянський воєначальник Микола Ватутін покоїться на місці поховання сина гетьмана Скоропадського. Тож процес ексгумації потребує ретельного дослідження з боку археологів і істориків.
"Комісія має провести експертизу – чи викинули тіло дитини комуністи з могили, чи він там лежить і досі. У документах не вказано, що тіло гетьманича усунули", - зазначив історик.
Він підкреслив, що перепоховання Ватутіна має відбутися "по-людськи" на одному з військових цвинтарів Києва. Роботу зі зміни простору Маріїнського парку можуть розпочати "щойно зійде сніг".
"У нас ще є час для розробки документації та створення робочої групи, щоб справу запустити", - сказав Гай-Нижник.
Як повідомлялося, експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала вилучити з публічного простору Києва пам’ятники Миколі Щорсу на бульварі Тараса Шевченка та Миколі Ватутіну в Маріїнському парку.
Фото: RFE/RL