У центрі Києва вшановують пам'ять Героїв Небесної сотні
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, люди приходять поодинці або невеликими групами, приносять квіти, запалюють лампадки.
Уздовж Алеї біля портретів загиблих героїв горять свічки.
Біля постаменту Героям Небесної сотні розвішані витинанки ангелів з білого паперу, які щороку виготовляють у рамках акції "Ангели пам'яті". Також тут люди встановлюють лампадки і кладуть квіти, переважно червоні гвоздики або квіти жовтих і синіх кольорів.
На Алеї також діє інформаційна виставка щодо розслідування справ Майдану.
"Це - особисті спогади і особисті переживання. Був присутній тут у дні революції, для мене це важливі події. Далі вже була війна, так звані АТО, ООС і тепер повномасштабна", - розповів Артем, учасник Революції гідності.
Він прийшов на Алею з маленькими дітьми, аби показати і розповісти про події тих часів.
"Дітям - старшому й меншому розказуємо, заради чого тут був тато, допомогла мама, коли насправді почалася війна, бо війна ця почалася саме тоді", - поділився чоловік.
"Я бачила, що країна єдина, тому що поруч зі мною були люди і з Херсона, заходу, Донецька, Луганська, з Криму були. Для мене це просто початок ціни нашої свободи. Сльози, тому що шкода всіх людей, шкода тих, хто потім загинув і ще буде гинути. Наші герої були сміливі", - розповідає про свої спогади громадська діячка, киянка й учасниця Революції гідності Ольга Фещенко.
Жінка згадує, що тоді саме на Майдані було найвільніше і найбезпечніше місце у Києві.
"Зараз у мене змішані почуття: ненависті до загарбників і любові, шани до цих людей", - ділиться вона.
Як повідомлялося, у понеділок, 20 лютого в Україні відзначають щорічний День Героїв Небесної сотні.
Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.