Президенти України та Литви засудили окупацію Криму та агресію РФ на Донбасі
Про це йдеться у Спільній заяві Президента України Петра Порошенка та Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайтє з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома державами, опублікованій на сайті Глави держави.
"Наші держави рішуче засуджують тимчасову окупацію частини території України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь – Російською Федерацією та її агресію на Донбасі. Ми закликаємо міжнародне співтовариство продовжити активні політичні, дипломатичні та інші зусилля для відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно-визнаних кордонах в інтересах стабільності та безпеки всієї Європи", - йдеться у документі.
Поруч з цим, Україна та Литовська Республіка заявили про рішучу налаштованість "надалі зміцнювати їх стратегічне партнерство на засадах взаємної довіри та поваги, відкритості та всебічного співробітництва на благо народів обох держав".
У заяві зазначається, що 25 років минуло від тієї історичної дати, коли незалежні та суверенні Україна і Литовська Республіка встановили дипломатичні відносини, відкривши новий етап у співпраці між нашими дружніми народами, які мають спільні глибокі історичні корені та успішно використали можливості і пройшли випробовування різних часів.
"Чверть століття міждержавних відносин, яка минула з часу відкриття дипломатичних представництв у м. Київ у 1992 році та у м. Вільнюс у 1993 році, була насичена не лише традиційними елементами міждержавного спілкування – проведенням численних візитів різних рівнів, розширенням двосторонньої договірно-правової бази співробітництва – але також і започаткуванням нових форм та інструментів економічної співпраці, посиленням зв’язків між регіонами, розвитком контактів між містами-побратимами, активною взаємодією у сферах культури і мистецтва, освіти і науки, охорони здоров’я і спорту", - йдеться у документі.
Підкреслюється, що особливий внесок у зміцнення українсько-литовських відносин був зроблений українцями, які проживають у Литві, та литовцями, які мешкають в Україні.
"Відносини між Україною та Литовською Республікою офіційно набули рівня стратегічного партнерства. Наші держави демонструють стабільно високу динаміку політичного діалогу, ефективну практичну співпрацю у політичній, економічній, науковій, технічній, культурній та гуманітарній сферах, активну співпрацю у питаннях імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та реалізації курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію", - наголосили Президенти.