САП оскаржить заставу Насірову – хоче 2 мільярди
Про це сказав керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, повідомляє у вівторок прес-служба САП.
"Наша команда прокурорів гарно відпрацювала цей етап обрання запобіжного заходу, і ми задоволені тим, що суд належно оцінив наші докази щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Романа Насірова. Водночас зараз ми готуємо апеляційну скаргу на це рішення Солом'янського районного суду міста Києва, оскільки в частині альтернативного запобіжного заходу — грошової застави — ми будемо притримуватися наших початкових вимог в 2 млрд грн для того, щоби розмір застави забезпечив виконання Романом Насіровим своїх процесуальних обов’язків", - зазначив Холодницький.
За його словами, зараз також у рамках цього кримінального провадження відбуваються слідчі дії, спрямовані на якнайшвидше завершення досудового розслідування в строки, визначені Кримінальним процесуальним кодексом.
Також керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зазначив, що зараз можна тільки здогадуватися кому вигідні публічні нападки на роботу антикорупційних органів.
Як повідомлялося, Солом'янський райсуд міста Києва 7 березня частково задовольнив клопотання прокурорів САП щодо обрання запобіжного заходу голові ДФС, який підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Суд вирішив обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб з можливістю внесення застави 100 млн грн, хоча САП просила встановити грошову заставу у розмірі 2 млрд грн.
2 березня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро на виконання доручення прокурора САП вручили повідомлення про підозру голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову. Слідство вважає, що Насіров протягом ?2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата України Олександра Онищенка, особисто ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов'язань ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".
Ці рішення були ухвалені ним з порушенням визначеної законом процедури, а саме за відсутності належного обгрунтування та законних підстав, що спричинило державі підтверджену висновком експерта шкоду близько 2 млрд грн.