Генпрокуратура хоче змін до "закону Савченко"
Про це в коментарі Укрінформу повідомив заступник генпрокурора Олег Заліско, який відповідає у відомстві за дотримання законності у пенітенціарних закладах.
"Прийняття Верховною Радою цього закону є надто дискусійним і призвело до очевидних негативних наслідків, які нині все ширше висвітлюються у засобах масової інформації, і призводить до жорсткого суспільного резонансу", - сказав він.
За словами Заліска, застосування судами положень цього закону дало можливість достроково вийти на волю та суттєво зменшити строки відбування покарання найбільш небезпечним злочинцям, які вчинили злочини проти основ національної безпеки, убивства, згвалтування, грабежі та розбій. "При цьому закон не поширився на осіб, які вчинили менш небезпечні злочини і до яких не застосовувалось тримання під вартою", - зазначив він.
Заліско поінформував, що станом на 15 квітня положення закону було застосовано до 39 тис. 496 в`язнів. Окрім колишніх високопосадовців Ігоря Зварича та Віктора Лозінського, достроково було звільнено 5 тис. 961 особу, які відбували покарання за тяжкі злочини. Зокрема, 10 - за злочини проти основ національної безпеки, 832 - за умисне вбивство, 531 - за умисне тяжке тілесне ушкодження, 1120 - за розбій, 863 - за грабіж та 1340 - за крадіжку.
Заступник генпрокурора зауважив, що лише у Вінницькій області з місць відбування покарання на підставі цього закону на волю вийшли 261 людина. При цьому 12 з них вже після звільнення повторно утримуються під вартою за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, у тому числі умисних вбивств.
Як приклад Заліско назвав умисне вбивство двох жінок, тіла яких 16 квітня 2016 року виявлено у м. Ладижин Вінницької області. "По гарячих слідах кримінальне правопорушення розкрито, зловмисника затримано. Ним виявився 25-річний громадянин, якого у березні 2016 року умовно-достроково звільнено з Піщанської виправної колонії № 59 після застосування до нього закону. Покарання він відбував за вчинення аналогічних злочинів - згвалтування та умисного вбивства при обтяжуючих обставинах", - зазначив він.
Як повідомляло агентство, парламент 26 листопада 2015 ухвалив закон України "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання", який набрав чинності 24 грудня 2015 року.
Дія зазначеного закону поширилась на всіх осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення або обмеження волі в установах Державної кримінально-виконавчої служби України, і до яких під час досудового слідства або провадження в суді застосовувався запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Фото: newsradio.com.ua