Зброя США зробить для Москви більш затратною її агресію в Україні - Гербст
Таку думку висловив директор Євразійського центру "Атлантичної ради" (Atlantic Council), колишній посол США в Україні Джон Хербст в інтерв'ю DW.
"Я вважаю, що надання зброї Києву було би дуже розумним кроком з боку США. Зброя, про яку йдеться, - летальна зброя оборонного характеру - це зброя, яка не дуже допоможе Україні в її наступальних діях. Натомість вона зробить для Москви більш затратним продовження її агресії, захоплення додаткових територій в Україні", - сказав він.
Екс-посол підкреслив, що в Україні не було жодного дня, коли би по-справжньому діяв режим припинення вогню, навіть після досягнення Мінських домовленостей у середині лютого 2015 року, і відтоді "Москва захопила велику площу української території".
Водночас, відповідаючи на запитання, чи є передумови для рішення США надати Україні летальну зброю оборонного характеру, включаючи протитанкові ракетні комплекси, експерт зазначив: "Я вважаю, що є реальний шанс для того, щоб це трапилось. Гадаю, що всі радники президента з питань національної безпеки підтримують це рішення. Але на це повинен погодитись особисто президент США".
Він також висловив переконання, що візит міністра оборони США Джеймса Меттіса до України сприятиме активізації співпраці в сферах оборони та безпеки.
При цьому Хербст позитивно оцінює і зустріч спецпредставника США щодо України Курта Волкера з представником Росії Владиславом Сурковим, яка відбулася цього тижня в Мінську.
"Я підозрюю, що під час цих переговорів росіяни вивчать якісь реальні пропозиції, які можуть привести до встановлення справжнього миру та збережуть український суверенітет на Донбасі. І якщо Москва усвідомлюватиме, що вартість її агресії в Україні для неї зростатиме - завдяки санкціям, завдяки постачанню зброї до України - вона буде більш схильною запропонувати реальне вирішення конфлікту на Донбасі. І канал комунікації Волкер-Сурков буде майданчиком для цих переговорів", - вважає експерт.
Він також підкреслив, що ці переговори відбуваються в рамках, які визначені "нормандським форматом", "і це добре та дуже логічно".
Хербст наголосив, що оскільки адміністрація Трампа розглядає збільшення співпраці з Україною у сфері безпеки, перспектива подальшого зростання ціни за агресію для Кремля є очевидною. "І, звичайно, той факт, що український народ відважно б'ється проти російської агресії, також підняв цю ціну, і це є найважливішим фактором. На якомусь етапі відповідальні за прийняття рішень у Москві усвідомлять, що їхня політика в Україні, політика війни і агресії є помилковою. І тоді вони змінять її. Я гадаю, що якщо США і Євросоюз провадитимуть більш рішучу політику, то тоді цей день настане швидше", - наголосив директор Євразійського центру "Атлантичної ради".