Відсьогодні діятимуть понад сто нових положень Асоціації Україна-ЄС
На цьому наголошується у заяві Представництва України при Євросоюзі з нагоди набуття 1 вересня Угоди про асоціації держави з ЄС.
«Це наше спільне досягнення і дороговказ України у майбутнє. Ми разом здолали непростий шлях завдовжки у 10 років, заплатили за Угоду сотнями, навіть тисячами людських життів, зламали потужний опір противників зони вільної торгівлі з ЄС, пройшли ратифікацію у понад 30-ти парламентах, подолали нідерландське «вето» і відстояли європейський вибір України та право Угоди на життя», - йдеться у заяві українських дипломатів при ЄС.
Як відзначається, відсьогодні починають діяти понад сто нових положень Угоди, більшість яких безпосередньо стосуються інтересів кожного українця.
«Так, наприклад, з 1 вересня 2017 року починають застосовуватись положення Угоди, які заохочують держави-члени ЄС, за можливості, покращувати існуючий рівень доступу для українських працівників до свого ринку праці та професійного навчання. Рівень захисту персональних даних приводитиметься до найвищих європейських та міжнародних стандартів», - нагадали у Представництві України при ЄС.
Окрім цього, у повному обсязі набирає чинності розділ щодо юстиції, свободи та безпеки, який надасть додаткового поштовху розвитку співпраці правоохоронних та судових органів України та ЄС, боротьбі з організованою злочинністю, тероризмом та корупцією, сприяючи, зокрема, наближенню України до Шенгенських домовленостей.
Розпочинається також імплементація низки секторальних глав, які, зокрема, стосуються співпраці у сферах соціальної політики, охорони здоров’я, туризму, освіти і навчання, культури і спорту. Поглиблення співробітництва з ЄС у цих сферах належним чином позначатиметься на рівні життя українських громадян, зауважують дипломати.
«За роки переговорів, ратифікації і тимчасового застосування Угоди українці здобули право вільно подорожувати Європою. Наша продукція сьогодні присутня на ринку ЄС. Обсяги українського експорту до країн ЄС продовжують зростати, а ЄС посідає позицію основного торговельного партнера нашої держави», - йдеться у заяві.
У Представництві також підкреслили, що тепер Україні належить подолати не менш відповідальну частину шляху – виконання Угоди про асоціацію, проведення реформ, які змінюватимуть нашу країну і наближатимуть наші стандарти життя до тих, що діють у країнах ЄС.