У НАЗК пояснили, як правильно повідомляти про корупцію
Про це повідомляє прес-служба НАЗК.
"Документ визначає послідовність дій посадових осіб НАЗК при отриманні, реєстрації, попередньому розгляді повідомлень про порушення вимог законів України “Про запобігання корупції” та “Про політичні партії в Україні”. Відповідні повідомлення надходитимуть до НАЗК через спеціальну телефонну лінію, офіційний веб-сайт, захищену та загальну електронну пошту, іншими засобами поштового зв’язку та на особистому прийомі громадян", - йдеться у повідомленні.
У НАЗК поінформували, що розглядають повідомлення, які мають обов'язкові реквізити, а саме: прізвище, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посаду та місце роботи; текст повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, а також прізвище, ім’я, по батькові, адреса та підпис особи, яка надіслала повідомлення.
Повідомлення, які надходять через офіційний веб-сайт, загальну та захищену електронну пошту НАЗК, направляються з підписом у сканованому вигляді.
Анонімні повідомлення підлягають розгляду, якщо зазначена в них інформація стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Найближчим часом Порядок буде направлений на державну реєстрацію.
У НАЗК нагадали, що дія Закону України “Про звернення громадян” не поширюється на повідомлення про корупцію, заяви та скарги.