У комітеті Ради нагадали, що досі не почули звіту поліції щодо вбивства Шеремета

У комітеті Ради нагадали, що досі не почули звіту поліції щодо вбивства Шеремета

Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики планує на своєму засіданні за участю силовиків обговорити вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомила перший заступник голови, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Ольга Червакова, інформує кореспондент Укрінформу.

«Звичайно, що ми заслухаємо це на комітеті. Обов'язково запросимо представників Національної поліції, Служби безпеки України на засідання, на якому буде заслухано це питання. Але ми можемо тільки запросити, а не примусити», - сказала Червакова.

Вона закликала правоохоронні органи до максимальної мобілізації, тому що «від їхньої діяльності залежить зараз не просто розкриття цього вбивства, а й репутація України».

Водночас нардеп нагадала, що досі в парламенті не відбулося звіту правоохоронців про хід розслідування вбивства відомого журналіста Павла Шеремета. 

«Хочу нагадати, що 17 травня минув рівно рік відтоді, як на комітеті заслуховувалося питання про стан розслідування вбивства Павла Шеремета. Програма Слідство.інфо випустила фільм «Вбивство Павла», в якому оприлюднила низку фактів, які, як з'ясувалося, не були відомі слідчим. Ми тоді на наш комітет запрошували представників Національної поліції, яка веде цю справу, і жодна людина на комітет не з'явилась. Були з СБУ, з прокуратури, а з поліції ніхто не прийшов. Ми тричі заслуховували питання без представників національної поліції», - уточнила Червакова.

Чергове засідання комітету має відбутися 6 червня.

Читайте також: Глава Нацполіції назвав пріоритетну версію вбивства Бабченка

Як повідомляв Укрінформ, Бабченка, який останнім часом жив в Україні, вбили увечері 29 травня у Києві на порозі власної квартири. Журналісту тричі вистрелили у спину. Він помер у машині "швидкої".

За фактом вбивства журналіста відкрили кримінальне провадження. Однією з версій вбивства у поліції вважають професійну діяльність журналіста.

Бабченко народився в Москві 18 березня 1977 року, здобув освіту юриста-міжнародника. Однак відомим став, насамперед, як журналіст. Працював військовим кореспондентом у «Московському комсомольці», «Новій газеті», потім на якийсь час перейшов на телебачення.

Під час Революції гідності Бабченко підтримував Україну, був на Майдані, навіть зняв про це фільм. Від початку війни на Донбасі неодноразово бував у зоні бойових дій.

За опозиційні погляди журналіста неодноразово переслідували у Росії. У 2017 році Бабченко через погрози та небезпеку для свого життя виїхав за межі Росії. Спочатку мешкав у Празі, згодом у Києві, де став ведучим програми «Prime: Бабченко» на кримськотатарському телеканалі ATR.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-