Під час гібридної війни все що завгодно можна використати як зброю - Золотухін
Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу, зауваживши, що "законодавство просто не здатне увібрати всю багатогранність інструментів, які можуть бути використані на шкоду демократичному суспільству".
За словами Золотухіна, "в цьому і полягає власне концепція гібридної війни, де все що завгодно можна використати як зброю. Будь-яку річ, будь-який інструмент можна використовувати як зброю: ось ручка лежить на столі, і ти можеш нею когось вбити, якщо добре замахнешся".
Тому, як наголосив заступник міністра інформполітики, "якщо дійсно глибинно працювати над цим законодавством і ухвалити його, то, на превеликий жаль, воно може вдарити по нам, бо зможе бути використане для обмеження прав і свобод. І про це треба говорити. Це не нова проблема, просто українці у її вивченні пішли набагато далі, ніж усі європейські країни".
На зауваження про те, що правила гри в галузі інтернет-ЗМІ все ж таки потрібно виробляти, Золотухін сказав: "У мене особисто є певний прогноз, яким чином це буде відбуватися. На сьогодні політики популістського толку мають певний пріоритет у всьому світі. Ліберали кажуть: "нічого не займайте, все врегулює ринок". Але загрози нікуди не зникають, і ринок вдіяти нічого не може. Відтак, люди відчувають загрози і хочуть їх позбутися. І в цей момент популісти пропонують прості, хоч і безглузді рішення. І люди голосують за популістів".
Золотухін навів кілька прикладів. Так, "у Німеччині - це стало відомо в травні - було проведено близько 30 обшуків у справах, порушених на підставі коментарів, які люди залишали під постами у Facebook. Це робилося у рамках проваджень, порушених, наприклад, за розпалювання міжнаціональної ворожнечі... А у Швейцарії людину засудили за те, що він поставив "лайк" під постом, де про іншу людину написали, що він расист і фашист. І об'єкт цього цькування подав до суду і виграв. Суд призначив відповідний штраф, вимогу вибачитися і утриматися від подальших дій – від коментарів і "лайків"... Далі йде Франція, де, я так думаю, доколихають законопроект, який надає право позасудового рішення про призупинення, наприклад, ліцензії медіа, яке було помічене у розповсюдженні дезінформації в певний період перед виборами".
За словами заступника міністра, "напевне, у Британії також про це думають, що можна зробити це законодавство, і на політичному рівні воно буде підтримано, хоч і має популістський характер, що “ми зараз від усього захистимо, дайте тільки право нам визначати, яка інформація хороша, а яка погана".
Водночас, зазначив Золотухін, технічно ухвалити такий закон можна, та, на його думку, ефекту він не дасть.
Повний текст інтерв’ю читайте на сайті Укрінформу.