Москва не очікувала від Заходу відповіді за війну в Україні - Волкер
Про це Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив у ході дискусії, присвяченій десятій річниці російсько-грузинської війни, повідомляє Голос Америки.
"Путін очікував, що реакція заходу на його дії в Україні буде незначною. У випадку з Кримом він правий - не було значної реакції. Були певні санкції, але в них не було багато сили. Тільки коли російська окупація торкнулась східної України - Захід пішов далі і почав діяти. Змінилось і ставлення багатьох країн західної Європи стосовно Росії", - заявив Волкер.
На його думку, країни Заходу зрозуміли, що не можуть більше ігнорувати російську агресію і мають протидіяти їй.
"Така політика триває більше чотирьох років і, думаю, що це було неочікуваним для Росії. Санкції мали стримуючий ефект", - додає спецпредставник США.
За словами Волкера, Росія починає розуміти, що не можна бути імперією і мати гарні стосунки з сусідами одночасно.
"Грузинський урок, який вплинув на війну в Україні: Росія відчула, що вона може це робити - використовувати військові сили на чужій території, втручатись в управління іншими країнами", - говорить Волкер.
На його переконання, Захід має змінити цей урок для Москви.
"Якщо Росія окуповує українську територію та анексує Крим, то ми маємо говорити: "Ні, це не працює, у вас нічого не вийде успішно. Результатом будуть санкції, ізоляція з боку США та Європейського Союзу. Це вплине на російські інтереси. Ви просто не можете продовжувати цього робити". Потім, нам потрібно знайти рішення, як Росія може прийти до миру та розуміння з незалежною Україною, вирішити конфлікт", - заявляє Волкер.
Як повідомляв Укрінформ, у середу Державний департамент США заявив, що, починаючи з 22 серпня, Сполучені Штати запроваджують санкції проти Росії через застосування нею бойової хімічної речовини "Новічок" у Солсбері, Велика Британія.
Пізніше стало відомо, що обмеження вводитимуться у два етапи, якщо Росія не припинить використання хімічної/біологічної зброї та не погодиться допустити на свої об'єкти міжнародних спостерігачів як гарантію, що ця зброя більше не використовуватиметься.