САП хоче, щоб Омелян здав закордонні паспорти
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Просимо обрати для Володимира Омеляна запобіжний захід у вигляді застави розміром 5 млн грн, а також зобов'язати його повідомляти детективів про зміну свого місця проживання і роботи, утримуватися від спілкування з рядом свідків і здати на відповідальне зберігання свої паспорти та інші документи, які дають право на виїзд з України", - зазначив прокурор.
На думку представника держобвинувачення, інший запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання чи поруки не забезпечить належної поведінки підозрюваного, оскільки за інкримінований йому злочин загрожує покарання у вигляді до 10 років позбавлення волі без альтернативи умовного покарання. Водночас у разі внесення застави у розмірі 5 млн грн підозрюваному є що втрачати і він буде належним чином виконувати свої процесуальні обов'язки.
Прокурор вважає, що Омелян володіє належною сумою для внесення застави, оскільки у нього є 90 тис. доларів і 90 тис. євро, а у його дружини дизайнера Світлани Бевзи є 79 тис. доларів заощаджень.
Представник держобвинувачення також вважає, що є ризики переховування Омеляна від органів досудового розслідування і суду за кордоном, оскільки всі його діти мають громадянство інших країн. Зокрема, менші син і дочка народжені в США, а старший син має громадянство Австрії.
Як повідомляв Укрінформ, НАБУ 13 вересня повідомило про підозру у незаконному збагаченні міністру інфраструктури Омеляну.
За даними слідства, витрати Омеляна не співпадають з офіційними доходами. Зазначається, що він з 2000 року по теперішній час перебуває на державній службі. А у період з 1.01.2000 по 26.04.2018 отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витрати його склали лише в період із 2008 по 26.04.2015 року щонайменше 3,45 млн грн.
Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи. Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн.
У НАБУ стверджують, що у декларації за два роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою.
Крім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.