Позитивні кроки і хороший компроміс - Сіярто після зустрічі з Клімкіним
Про це Сіярто повідомив в коментарі власному кореспондентові Укрінформу.
"Сьогодні я передав проект угоди міністру Клімкіну, оскільки вважаю, що ми повинні підписати нову угоду між двома країнами про захист меншини: яким чином ми можемо краще допомогти нашій меншині, як ми можемо краще гарантувати її права і як ми можемо дивитися на нашу спільноту як на ресурс для покращення двосторонніх відносини, а не як на джерело конфлікту", - зазначив Сіярто.
Він висловив сподівання, що усі протиріччя між Києвом та Будапешгтом буде подолано і відносини вийдуть на рівень, якими вони були до вересня 2017 року – прийняття українського закону про освіту.
Він зауважив, що Угорщина була одним з головних прихильників євроінтеграційних прагнень України, активно підтримувала відміну візового режиму і введення в дію Угоди про асоціацію з ЄС.
"Ми будемо дуже раді, якщо буде змога повернутися до цієї ситуації, але це залежить від української влади", - підкреслив глава МЗС Угорщини.
За його словами, він дуже інтенсивно працює з міністром Клімкіним, аби подолати взаємні протиріччя, і на цьому шляху вже є "невеликі позитивні кроки".
"І я сподіваюся, що невеликі кроки, які зроблено раніше, буде продовжено більшими кроками", - наголосив глава угорської дипломатії.
Серед "невеликих" кроків він назвав дозвіл на діяльність почесного консульства України в Угорщині. "І таким чином ми отримаємо агреман для нашого нового посла в Києві. Це хороший компроміс", - зауважив глава МЗС Угорщини.
Крім того, позитивним кроком він назвав досягнення компромісу щодо точної назви посади урядового уповноваженого Угорщини щодо транскордонної співпраці із Закарпатською областю.
Сіярто повідомив, що він домовився про наступну зустріч із Клімкіним у грудні (під час міністерської ради ОБСЄ в Мілані – ред.). До того часу має бути відновлено консульські консультації між обома міністерствами й органами, які відповідають за економічну співпрацю та перетин кордону.
Сіярто також підкреслив, що лише від України залежить розблокування Угорщиною роботи комісії Україна-НАТО.
“Якщо Україна готова змінити напрям свого ставлення до меншини, то ми будемо дуже раді сприяти зустрічам комісії НАТО-Україна, але це залежить від дій України”, - констатував глава угорської дипломатії.