Ситник стверджує, що детективи НАБУ не знали про оборудки "Оптимумспецдеталь"
Про це він заявив на розширеному засіданні Тимчасової слідчої комісії парламенту, створеної після оприлюднення журналістських розслідувань BIHUS.info стосовно фактів корупції у сфері оборони.
"У НАБУ є відділ, який займається розслідуванням кримінальних справ у сфері оборони... У той же час деякі матеріали, які оприлюднені, раніше не були відомі", - сказав керівник відомства.
Ситник додав, що фірма "Оптимумспецдеталь", яка фігурує у журналістському розслідуванні, проходила у розслідуванні стосовно розкрадань на Харківському бронетанковому заводі. "Це справа, яка перебуває у провадженні і по ній іще остаточне рішення не прийнято", - зазначив він.
Щодо справи, яка зареєстрована за другою частиною журналістського розслідування, то, за його словами, її "почерпнули з сюжету і зараз зареєстрували провадження і детективи разом з прокурорами працюють у цьому напрямку".
Як повідомлялося, 11 березня у четвертій частині журналістського розслідування "Bihus.info" йшлося про те, що працівники Служби безпеки, Військової прокуратури, Державної фіскальної служби і Національного антикорупційного бюро нібито допомагали засновнику ТОВ "Оптимумспецдеталь" Андрієві Рогозі вирішувати різні проблемні питання.
У розпорядженні журналістів опинилася телефонне листування, яке засвідчує, що Рогоза і його партнер Віталій Жуков давали хабарі правоохоронцям за закриття кримінальних справ. При цьому фірма спеціалізувалася на постачанні на оборонні підприємства, які входять до концерну "Укроборонпром", контрабандних деталей до військової техніки з Росії.
Після виходу даного сюжету у НАБУ заявили, що розпочали службове розслідування за озвученими фактами. У бюро стверджують, що жоден зі співробітників НАБУ не брав хабарів.
Раніше, 25 лютого, у програмі "Наші гроші" була оприлюднена інформація про "багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень" із українського оборонного комплексу. Пізніше у НАБУ повідомили, що фірми, які фігурують у розслідуванні журналіста Bihus.info Лесі Іванової, є об'єктами розслідувань детективів бюро.
За результатами засідання 6 березня Рада національної безпеки і оборони доручила провести аудит і ревізію діяльності Укроборонпрому.
Директор НАБУ Артем Ситник на брифінгу заявив, що 7 березня проведено близько 20 обшуків у межах двох кримінальних проваджень за фактами зловживань у ДК "Укроборонпром", оприлюдненими у програмі "Наші гроші".