Міятович закликали звернути увагу на порушення прав українців у Росії
Переклад звернення оприлюднив Ар'єв у своєму Facebook, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.
"Повідомляємо вам про ситуацію з дотриманням прав українців у Російській Федерації. РФ проводить послідовну політику, спрямовану на викорінювання національної ідентичності українців, що живуть на її території, істотно обмежуючи їхні освітні, культурні та інформаційні права. Немає ніяких денних українських шкіл/класів, українських засобів масової інформації та телевізійних програм та лише декілька українських бібліотек", - констатується у листі.
Народні депутати також повідомляють комісара РЄ, що Національний культурний центр України в Москві, на базі якого діє Українська недільна школа, курси української мови, бібліотека Богдана Ступки та дитячі клуби, відчуває значні проблеми з функціонуванням. Центр неодноразово ставав об'єктом нападів і провокацій з боку російських націоналістичних, радикальних груп.
Пильний контроль з боку російських правоохоронних органів над українськими НУО та їхніми лідерами, політика тиску та залякування на тлі підозри/ненависті до всього українського призводить до того, що більшість організацій або припиняють свою діяльність, або ведуть її з прокремлівськими позиціями. Більше того, наголошується у зверненні, федеральні та місцеві органи влади в Російській Федерації намагаються ізолювати українську діаспору політично та культурно.
"Ми глибоко шкодуємо, що ці порушення досі не розглядаються вами як Уповноваженою з прав людини. Водночас, ми б хотіли звернути вашу увагу на зареєстровану у Верховній Раді Постанову про звернення ВР до міжнародної спільноти щодо порушень прав корінних народів у Російській Федерації", - також відзначається у листі.
У цьому зверненні Верховна Рада України підкреслює загострення ситуації з правами людини та переслідування корінних громад після 2014 року, російське вторгнення в Україну.
"У зв'язку з цим ми хотіли б закликати вас використовувати всі наявні механізми Ради Європи для захисту української громади на території Російської Федерації та інформувати нас про всі дії, вжиті в цьому напрямі", - заявили українські парламентарії.
Як повідомляв Укрінформ, комісар РЄ з прав людини Міятович закликала ВРУ перенести розгляд законопроекту про функціонування української мови як державної на період після виборів Президента України.