Зеркаль: Росія намагалася переконати суд ООН, що "Л/ДНР" - не терористи
Про це представники Росії заявили в Міжнародному суді ООН, повідомила після завершення сьогоднішніх слухань заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу у Гаазі.
"Вони фактично повторили все те, що вони говорили ще в понеділок, тільки трошки по-іншому. Вони все повторювали, що в нас "штучний спір", що немає ніяких підстав для використання цих двох конвенцій, на які ми посилаємося, що вони взагалі вважають, що ми використовуємо цей суд як інструмент політичного тиску на Росію, і що взагалі всі проблеми пов’язані з тим, що відбулося в нас в 2014 році, як "заколот" і більше нічого. І що ми намагаємося робити на всіх фронтах юридичну війну з Росією", - зазначила Зеркаль.
Вона додала, що представники Росії у Міжнародному суді ООН сьогодні багато говорили про трагедію МН17. Йшлося, зокрема про те, що, ніби, не було наміру збивати Боїнг, а бойовики на Донбасі озброювалися “заради захисту від української бойової авіації”.
"Ми почули багато цікавого щодо збиття Боїнга. Вони продовжують наполягати на тому, що бідненькі “ДНР” та “ЛНР” не визначені ніким, як терористичні організації, і крім того, що всі обстріли, які вела Україна також тоді підпадають під терористичні акти. Завтра Ви почуєте усі наші відповіді на всі ці питання, і я думаю, що це має стати вже очевидним, що в нас є спір, що у суду є юрисдикція. І ми сподіваємося, що суд розгляне по суті всю нашу справу", - наголосила Зеркаль.
Як повідомляв Укрінформ, 3-7 червня відбуваються слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикції) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.
Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінацію щодо української та кримськотатарських громад; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; незаконні обшуки та затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.
6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі. 19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.