ЄС закликав Росію не перешкоджати місії ОБСЄ на сході України
Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві ЄС, виголошеній під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ 22 квітня.
"Ми закликаємо Росію використати свій великий вплив на збройні формування, які вона підтримує, для того, щоб забезпечити скасування усіх обмежень свободи пересування СММ", - йдеться у заяві.
У ЄС висловили занепокоєння з приводу існуючих обмежень свободи пересування СММ, "оскільки вони порушують мандат СММ та суттєво впливають на її оперативне становище". Було зазначено, що, відповідно до даних, представлених на засіданні у четвер головою СММ ОБСЄ Яшаром Халітом Чевіком, 93% цих обмежень мають місце на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.
"У Вашому звіті, посол Чевік, як і в останньому тематичному звіті СММ, ви вказали на те, що 93% обмежень за період з 1 січня та 20 березня відбувалися у непідконтрольних урядові районах. У половині з цих випадків мова йде про перешкоджання перетину контактної лінії Спеціальною моніторинговою місією з боку підтримуваних Росією збройних формувань. За останні два тижні ми також майже щодня отримували повідомлення про систематичну відмову у доступі до патрулів СММ з боку підтримуваних Росією збройних формувань", - зазначається у заяві.
У Євросоюзі також вказали на те, що Місія ОБСЄ практично неспроможна пересуватися під ОРДО та ОРЛО, як і отримати доступ до непідконтрольної уряду України ділянки державного кордону.
Євросоюз закликав до забезпечення безпечного та вільного доступу СММ ОБСЄ на всій території України, "включаючи Крим".
Як повідомляв Укрінформ, раніше у тематичному звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ повідомлялося, що у другому півріччі 2020 року 93% усіх перешкод у роботі Місії на сході України сталися в тимчасово окупованих Росією окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).
Водночас у своєму звіті під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 22 квітня голова СММ ОБСЄ Яшар Халіт Чевік повідомив, що протягом періоду з 1 січня по 20 березня 2021 року також 93% усіх випадків перешкоджань у пересуванні Місії сталися на території ОРДЛО.