Рівень довіри до Зеленського за чотири місяці зріс на 10%

Рівень довіри до Зеленського за чотири місяці зріс на 10%

Опитування
Укрінформ
Рівень довіри до Президента Володимира Зеленського зріс із 29% у лютому до 39% у травні, тобто на 10% за чотири місяці.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати соціологічного дослідження «Президентські рейтинги: травень 2021 року», яке провів Український інститут майбутнього (UIF) спільно з «Нью Імідж Маркетинг Груп» з 15 до 24 травня.

Коментуючи результати дослідження, виконавчий директор UIF Вадим Денисенко докладно розповів про чинники, які вплинули на президентські рейтинги.

Відео дня

«Ми можемо чітко говорити, що рейтинг Президента України Володимира Зеленського завдяки діям РНБО, а також домашньому арешту Медведчука почав зростати – за місяць він покращив свої позиції на 5%: у квітні його рейтинг складав 28% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, а станом на травень його рейтинг складає 33% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори. Також Зеленському вдалося підвищити рівень довіри до себе з 29% у лютому до 39% у травні. Проте 57% досі йому не довіряють», – зазначив він.

Крім того, за словами Денисенка, «можна зафіксувати старт зростання рейтингу Президента – він припадає на початок активних засідань РНБО». Так, у лютому рейтинг Зеленського складав 25% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, тож йому вдалося покращити свої позиції на 8% – до 33% у травні. «Також, як і було зазначено, рівень довіри до Президента у лютому був на рівні 29%, а у травні вже на рівні 39%, тож можна простежити, що він зріс за 4 місяці на 10%», – зауважив експерт.

Читайте також: Зеленський вважає, що відповідальний за недоліки своєї команди

За даними Денисенка, є лише два політики вищого ешелону, рейтинг яких зростає протягом останнього часу – це Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко, яка, де-факто, вийшла на друге місце президентського рейтингу – зараз її рейтинг складає 12% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, проти 10% серед тих, хто визначився і готовий був іти на вибори у лютому.

«Події, пов’язані з санкціями та домашнім арештом Віктора Медведчука, а також плівками Бігуса, негативно вплинули на рейтинги Юрія Бойка та Петра Порошенка. Сьогодні їхні позиції у президентському рейтингу дещо впали в обох до 12% серед тих, хто визначився і готовий іти на вибори, проти лютневих показників – 13% у першого і 17% у другого відповідно. Тож фактично сьогодні є три політики, які займають умовне друге місце в президентському рейтингу – Петро Порошенко, Юрій Бойко та Юлія Тимошенко», – додав він.

Денисенко також уточнив, що у зв’язку із покращенням рівня довіри до Зеленського кількість громадян України, які хотіли б проведення дострокових президентських та парламентських виборів, зменшилася приблизно на 10% порівняно з лютим – тоді 46% бажали проведення позачергових президентських виборів і 54% – парламентських. Сьогодні ж цього бажають 36% та 45% відповідно.

«Наразі з провладної команди найгірший рівень довіри має Прем’єр-міністр Денис Шмигаль – йому не довіряють аж 66% і довіряють лише 17%», – розповів Денисенко.

Український інститут майбутнього спільно з «Нью Імідж Маркетинг Груп» у період з 15 до 24 травня 2021 року провели соціологічне дослідження серед 2400 респондентів щодо політичних рейтингів у країні.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», у квітні рейтинг довіри до політиків в Україні очолював Президент Володимир Зеленський, якому довіряли 45% українців, не довіряли – 52%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: