Депутати можуть розглядати законопроєкт про олігархів без висновку Венеційської комісії — Разумков
Про це Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розповів в ефірі ток-шоу “Свобода слова на ICTV”, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Я не міг не зважити на пропозицію всіх опозиційних фракцій, тому законопроєкт був відправлений до Венеційської комісії. Далі хотілося б зрозуміти позицію “Слуги народу”, тому що я не зрозумів, або колеги пропонують почекати, коли ми отримаємо висновок (Венеційської комісії — ред.)? Тоді краще треба формулювати свою позицію, якщо ні, то Регламент Верховної Ради не забороняє нам розглядати законопроєкт, навіть якщо він знаходиться на розгляді у Венеційської комісії”, - сказав спікер.
Він нагадав, що упродовж двох років роботи парламенту дев’ятого скликання двічі парламентарі ухвалювали проєкти законів, не чекаючи висновків комісії. Зокрема, йдеться про закони №1135-ІХ “Про народовладдя через всеукраїнський референдум” та №1576-ІХ "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".
Водночас Разумков висловив думку, що більшість народних депутатів підтримують законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", а дехто підтримує, але має конкретні пропозиції для його удосконалення. У зв’язку з цим спікер вважає, що висновки Венеційської комісії лише переконають парламентарів у тому, що вони “все роблять правильно”.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 1 липня в першому читанні прийняла законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". За документ проголосували 275 народних депутатів. Другий, підсумковий, розгляд законопроєкту було заплановано на осінь. До нього вже надійшло понад 1230 поправок.
2 вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому зазначила невідповідності Конституції України законопроєкту № 5599 і запропонувала направити його до Венеційської комісії.
10 вересня Разумков направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеційська комісія).